π diena gimnazijoje: magiškojo skaičiaus paslaptys ir iššūkiai

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. π diena gimnazijoje: magiškojo skaičiaus paslaptys ir iššūkiai

π diena gimnazijoje: magiškojo skaičiaus paslaptys ir iššūkiai

Kovo 14 dieną mūsų mokykloje vyko π dienos minėjimas. Nuo 8 valandos ryto visi, įėję į gimnaziją, pasipuošė mokinių kurtomis emblemomis su viena labiausiai žinomų konstantų pasaulyje.

Paminėti π dieną pradėjome ruoštis dar vasario mėnesį: I ir III gimnazijos klasių mokiniai rengė plakatus apie skaičių π, o II gimnazijos klasių mokiniai paruošė informacines korteles su įdomiais ir šmaikščiais faktais apie skaičių π,  tad kiekvienas, įėjęs pro gimnazijos duris ir išsitraukęs kortelę, galėjo sužinoti daug negirdėtų paslapčių bei keistų sutapimų apie skaičių π. Stendą prie gimnazijos žiemos sodo papuošė mokinių parengta darbų apie žymiąją konstantą galerija!

Šiemet integruotoje anglų kalbos ir matematikos pamokoje apie skaičių π mokiniai kalbėjo ir angliškai. Mokiniai per anglų kalbos pamoką žiūrėjo filmą apie skaičių π, vėliau, susiskirstę į grupes, nagrinėjo išgirstą informaciją bei pagal ją rengė klausimus matematinei viktorinai. Taip pat kiekviena grupė gavo uždavinių rinkinį su šiuo mistiškuoju skaičiumi anglų kalba ir turėjo juos išverti į lietuvių kalbą. O per matematikos pamokas III gimnazijos klasių mokiniai, įsivertinę savo žinias, galėjo parungtyniauti spręsdami loginius uždavinius bei dalyvaudami matematinėje viktorinoje apie skaičių π.

Per ilgąją pertrauką – dar vienas turnyras! Ne paslaptis, kad skaičius π – iracionalusis, turintis po kablelio be galo daug skaitmenų. Ar įmanoma aplenkti šiuolaikines technologijas ir be jų pagalbos rasti būdą, kaip parašyti kiek įmanoma daugiau šio skaičiaus skaitmenų? Mokiniai priėmė šį iššūkį ir štai konkurso nugalėtojai, kurie atrado būdą, leidžiantį be klaidų nusakyti daugiau negu šimtą skaičiaus π skaitmenų:

Eil. nr. Pavardė Vardas Klasė Teisingai parašytų skaitmenų skaičius Vieta
1. Trušytė Ūla IV B 136 I
2. Kelbauskas Nojus I C 103 II
3. Satkutė Iveta I A 100 II
4. Gustainytė Greta I D 99 III
5. Glušnys Ignas III C 98 III

Pasirodo, tikrai nemažai paslapčių turi magiškasis skaičius π!

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu