Dėl mokinių priėmimo į gimnaziją kviečiame konsultuotis el. paštu priemimas@vvdg.lt arba telefonu +370 656 22470.
Atvirų durų diena – 2021 m. kovo 18 d. 15.30 val. Nuoroda į transliaciją bus skelbiama renginio dieną.
Prašymo į gimnaziją pateikimas
Informuojame, kad prašymai į visas Vilniaus miesto mokyklas teikiami per Vilniaus miesto savivaldybės administruojamą elektroninę prašymų teikimo į mokyklas sistemą. Prieš jungiantis prie prašymų teikimo į mokyklas sistemos prašome susipažinti su Vilniaus miesto savivaldybės elektroniniame puslapyje skelbiama Priėmimo į mokyklas tvarka ir dažniausiai užduodamais klausimais, Mokyklų žemėlapyje pasitikrinti, kuriai Vilniaus miesto mokyklai yra priskirta Jūsų gyvenamoji vieta.
- Mokiniai į gimnaziją priimami, vadovaujantis Priėmimo į Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašu.
- Prašymai pildomi ir pateikiami tik internetu per Vilniaus miesto savivaldybės e. sistemą.
- Prašymai teikiami nuo 2021 m. kovo 1 d. iki gegužės 31 d.
- SVARBU: Jei mokinys stoja bent į vieną mokyklą, priėmimą vykdančią konkursiniu būdu (Vilniaus licėjų, Biržiškos, Žirmūnų gimnazijas), arba savito ugdymo mokyklą (VGTU inžinerijos licėjų, Tuskulėnų gimnaziją ir kt.), visus dokumentus, reikalingus stojant į Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnaziją, e-sistemoje turi pateikti iki 2021 m. kovo 31 d.
- Prašymai gimnazijoje nagrinėjami 2021 m. birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.
- Prašymai mokytis nagrinėjami gimnazijoje gavus visus pirmumo kriterijus patvirtinančius dokumentus, kurie pateikiami per e. sistemą prašymo pildymo metu, bet ne vėliau kaip gegužės 31 d.
- Sprendimą dėl asmens priėmimo pagal e. sistemoje pateiktą asmens prašymą ir pateiktus dokumentus priima gimnazijos mokinių priėmimo komisija.
- Informacija apie deklaruotą gyvenamąją vietą, šeimos sudėtį yra sutikrinama automatiniu būdu e. sistemoje (duomenys atnaujinami kartą per mėnesį pagal praėjusio mėnesio paskutinės dienos Gyventojų registro duomenis).
- Pirmiausiai priimami mokiniai, gyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje.
- Mokiniai gali pasirinkti vieną iš gimnazijoje siūlomų profilių. Jį būtina nurodyti e. sistemoje (papildomos informacijos skiltyje).
- Informaciją apie mokinių priėmimą teikia direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elza Griškevič (tel. nr.+370 656 22470, el. p. adresas – priemimas@vvdg.lt).
Mokiniai, stodami į Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos I-II klasę, gali pasirinkti mokymąsi Bendrojo ugdymo klasėje ar Profilio klasėje. Priklausomai nuo mokinio pasirinkimo konkursinis balas formuojamas taip:
- Bendrojo ugdymo klasė. Konkursinis balas formuojamas sudėjus taškus, gautus už pirmumo kriterijus, bei taškus, gautus už mokinio laimėjimus ir neformaliojo švietimo mokyklų lankymą.
- Profilio klasės. Konkursinis balas formuojamas sudėjus taškus, gautus už pirmumo kriterijus, taškus, gautus už mokinio laimėjimus ir neformaliojo švietimo mokyklų lankymą, bei taškus, gautus įvertinus informaciją, kurią reikia pateikti stojant į pasirinktą profilį.
Kviečiame susipažinti su žemiau pateikiama informacija apie kiekvienos grupės kriterijų vertę taškais.
PIRMUMO KRITERIJAI
Lentelėje pateikiama informacija apie pirmumo kriterijus, kurie detaliau aprašyti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo Dėl priėmimo į Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo ir Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų aptarnavimo teritorijų žemėlapių 2021-2022 mokslo metams patvirtinimo 52 punkte.
Kriterijus |
Taškai |
52.1. Vaikai, kuriuos augina vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų) (jeigu kitas yra miręs, teismo pripažintas dingusiu be žinios ar nežinia, kur esančiu, teismo pripažintas neveiksniu arba teismo sprendimu apribotos tėvystės teisės), neįgalių tėvų vaikai |
1 |
52.2. Vaikai, turintys teisę į socialinę pedagoginę, specialiąją pedagoginę ir specialiąją pagalbą mokykloje (pateikiama atitinkamos sveikatos priežiūros įstaigos medicinos pažyma, psichologinės pedagoginės tarnybos išvada) |
2 |
52.3. Dvynukai, trynukai ir kiti daugiavaisio gimimo vaikai, kurie priimami kartu |
2 |
52.4. Daugiavaikių šeimų vaikai |
1 |
52.6. Vaikai, kurių vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) ir paties vaiko deklaruotos gyvenamosios vietos laikas mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje yra dveji ir daugiau metų |
2 |
52.7. Vaikai, kurių broliai ir (ar) seserys (įbroliai ir (ar) įseserės) prašymo pateikimo metu jau mokosi ir tęs mokymąsi Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos 10 klasėje |
1 |
GIMNAZIJOJE SIŪLOMI PROFILIAI
Mokinys, stodamas į gimnazijos I-II klasę gali pretenduoti į 2 papildomus konkursinius balus, jei pasirinks profilį ir pateiks reikiamus dokumentus. Mokinys gali pasirinkti tik vieną profilį.
Konkursinio balo sandara pagal pateiktų dokumentų/informacijos vertę:
- Tiriamojo darbo projektas (maksimalus įvertinimas – 0,7 balo);
- Mokinio paskutinių dviejų metų patirtis, susijusi su pasirinktu profiliu (maksimalus įvertinimas – 0,5 balo);
- Mokinio 8 kl. mokomųjų dalykų (pagal profilį) I pusmečio / I-II trimestrų pasiekimai (maksimalus įvertinimas – 0,8 balo).

Medicinos profilis
Šiame profilyje laukiami mokiniai, kurie savo gyvenimą sieja su medicina, yra motyvuoti daug dirbti ir dalyvauti tiriamojoje veikloje.
Mokiniai, pasirinkę medicinos profilį, per dvejus metus:
- lankys lotynų kalbos užsiėmimus;
- mokysis įvado į mediciną, kuriame gilins biologijos žinias;
- dirbdami individualiai ir grupėse atliks praktikos darbus;
- dalyvaus išvykose, kurių metu susipažins su mokslininkų atliekamais tyrimais;
- atliks praktikos darbus VGTU laboratorijose;
- dalyvaus įvairiose paskaitose, dalinsis savo patirtimi, keisis nuomonėmis, diskutuos.
Mokiniai turės įgyvendinti tiriamąjį darbą, kurio projektą rengs stodami į I gimnazijos klasės medicinos profilį, ir pristatyti jį gimnazijos bendruomenei.
Reikalingi dokumentai:
- Tiriamojo darbo projektas (rengimo instrukcija; šablonas)
- Informacija apie šių mokomųjų dalykų 8 kl. pirmojo pusmečio arba I-II trimestro pasiekimus: matematika, lietuvių kalba, anglų kalba, biologija, chemija. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.
- Mokinio veiklą, susijusią su pasirinktu profiliu, įrodantys dokumentai. Pavyzdžiui, dalyvavimas (ir laimėjimai) su profiliu susijusiuose konkursuose, olimpiadose, projektuose, stovyklose, specifiniuose mokymuose, lankymas tikslinių modulių ar neformaliojo švietimo programų. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.

Informacinių technologijų profilis
Šiame profilyje laukiami mokiniai, kurie savo gyvenimą sieja su informacinėmis technologijomis, yra motyvuoti daug dirbti ir dalyvauti praktinėje veikloje.
Mokiniai, pasirinkę informacinių technologijų profilį, per dvejus metus:
- mokysis Harvardo universiteto programavimo įžanginio kurso, kuris apima IT verslą ir programavimą C50.
- lankys robotikos ir grafinio dizaino užsiėmimus;
- dalyvaus išvykose, konkursuose, olimpiadose;
- atliks praktikos darbus Turing mokykloje;
- susipažins su programavimo kalbomis: C, Python, SQL, HTML, CSS
ir „JavaScript“;
- susipažins su abstrakcija, algoritmais, duomenų struktūromis,
išteklių valdymu, saugumu, programinės įrangos inžinerija ir tinklalapio programavimu;
- kurs sudėtingas aplikacijas.
Mokiniai turės įgyvendinti tiriamąjį darbą, kurio projektą rengs stodami į I gimnazijos klasės informacinių technologijų profilį, ir pristatyti jį gimnazijos bendruomenei.
Reikalingi dokumentai:
- Tiriamojo darbo projektas (rengimo instrukcija; šablonas)
- Informacija apie šių mokomųjų dalykų 8 kl. pirmojo pusmečio arba I-II trimestro pasiekimus: matematika, lietuvių kalba, anglų kalba, informacinės technologijos. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.
- Mokinio veiklą, susijusią su pasirinktu profiliu, įrodantys dokumentai. Pavyzdžiui, dalyvavimas (ir laimėjimai) su profiliu susijusiuose konkursuose, olimpiadose, projektuose, stovyklose, specifiniuose mokymuose, lankymas tikslinių modulių ar neformaliojo švietimo programų. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.

Inžinerijos profilis
Šiame profilyje laukiami mokiniai, kurie domisi fizika ir fizikiniais atradimais, technologijų naujovėmis bei mėgsta konstruoti ir eksperimentuoti.
Mokiniai, pasirinkę inžinerijos profilį, per dvejus metus:
- atliks laboratorinius darbus gimnazijoje;
- lankysis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) laboratorijose bei jose atliks laboratorinius darbus su VGTU dėstytojais;
- dalyvaus VGTU mokiniams skirtose paskaitose;
- dalyvaus fizikos olimpiadose ir konkursuose;
- konstruos ir modeliuos pasitelkdami skaitmenines galimybes.
Mokiniai turės įgyvendinti tiriamąjį darbą, kurio projektą rengs stodami į I gimnazijos klasės inžinerijos profilį, ir pristatyti jį gimnazijos bendruomenei. Įgyvendindami tiriamuosius darbus mokiniai galės konsultuotis su VGTU dėstytojais.
Reikalingi dokumentai:
- Tiriamojo darbo projektas (rengimo instrukcija; šablonas)
- Informacija apie šių mokomųjų dalykų 8 kl. pirmojo pusmečio arba I-II trimestro pasiekimus: matematika, lietuvių kalba, anglų kalba, fizika. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.
- Mokinio veiklą, susijusią su pasirinktu profiliu, įrodantys dokumentai. Pavyzdžiui, dalyvavimas (ir laimėjimai) su profiliu susijusiuose konkursuose, olimpiadose, projektuose, stovyklose, specifiniuose mokymuose, lankymas tikslinių modulių ar neformaliojo švietimo programų. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.

Biochemijos profilis
Šiame profilyje laukiami mokiniai, kurie domisi biochemija, įvairiais atradimais biochemijos srityje, mėgsta eksperimentuoti ir yra motyvuoti daug dirbti bei dalyvauti tiriamojoje veikloje.
Mokiniai, pasirinkę biochemijos profilį, per dvejus metus:
- dalyvaus išvykose į „Thermo Fisher“, Kairėnų botanikos sodą, Kraujo centrą, Gamtos tyrimų centrą, zoologijos muziejų, zoologijos sodą, ir kt.;
- lankysis Vilniaus Gedimino Technikos universitete,
Vilniaus universitete, Gyvybės mokslų centre;
- atliks praktikos darbus Vilniaus ir Gedimino Technikos universitetuose, analizuos jų rezultatus.
Mokiniai turės įgyvendinti tiriamąjį darbą, kurio projektą rengs stodami į I gimnazijos klasės biochemijos profilį, ir pristatyti jį gimnazijos bendruomenei.
Reikalingi dokumentai:
- Tiriamojo darbo projektas (rengimo instrukcija; šablonas)
- Informacija apie šių mokomųjų dalykų 8 kl. pirmojo pusmečio arba I-II trimestro pasiekimus: matematika, lietuvių kalba, anglų kalba, biologija, chemija. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.
- Mokinio veiklą, susijusią su pasirinktu profiliu, įrodantys dokumentai. Pavyzdžiui, dalyvavimas (ir laimėjimai) su profiliu susijusiuose konkursuose, olimpiadose, projektuose, stovyklose, specifiniuose mokymuose, lankymas tikslinių modulių ar neformaliojo švietimo programų. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.

Socialinių mokslų profilis
Šiame profilyje laukiami mokiniai, kurie savo gyvenimą žada sieti su istorija, geografija ir ekonomika, domisi Lietuvos ir pasaulio politika bei visuomeniniu gyvenimu, yra žingeidūs ir pasiruošę dalyvauti tiriamojoje veikloje.
Mokiniai, pasirinkę socialinių mokslų profilį, per dvejus metus:
- mokysis sociologijos teorijos ir praktikos įvado;
- susipažins su pagrindinėmis sociologijos teorijomis;
- dirbdami individualiai ir grupėse atliks praktinius darbus;
- dalyvaus išvykose, kurių metu tyrinės miesto, šalies ir Europos istoriją;
- kartu su VU ir ISM mokslininkų pagalba gilins ekonomikos, geografijos ir istorijos žinias;
- dalyvaus konkursuose ir olimpiadose.
Mokiniai turės įgyvendinti tiriamąjį darbą, kurio projektą rengs stodami į I gimnazijos klasės socialinių mokslų profilį, ir pristatyti jį gimnazijos bendruomenei.
Reikalingi dokumentai:
- Tiriamojo darbo projektas (rengimo instrukcija; šablonas)
- Informacija apie šių mokomųjų dalykų 8 kl. pirmojo pusmečio arba I-II trimestro pasiekimus: matematika, lietuvių kalba, anglų kalba, istorija, geografija. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.
- Mokinio veiklą, susijusią su pasirinktu profiliu, įrodantys dokumentai. Pavyzdžiui, dalyvavimas (ir laimėjimai) su profiliu susijusiuose konkursuose, olimpiadose, projektuose, stovyklose, specifiniuose mokymuose, lankymas tikslinių modulių ar neformaliojo švietimo programų. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.

Užsienio kalbų (anglų k.) profilis
Šiame profilyje laukiami mokiniai, kurie domisi anglų kalba ir anglakalbių šalių kultūra, yra motyvuoti daug dirbti ir dalyvauti tiriamojoje veikloje.
Mokiniai, pasirinkę anglų kalbos profilį, per dvejus metus:
- turės galimybę dalyvauti projektuose, bendrauti ir bendradarbiauti su anglakalbiais žmonėmis;
- turės galimybę dalyvauti edukacinėse programose į Londoną ir Edinburgą;
- dalyvaus vietos ir tarptautiniuose bendradarbiavimo projektuose;
- gilins anglų kalbos žinias, analizuos komunikaciją socialinėse medijose, anglų kalbos literatūrą, gilinsis į anglakalbių šalių kultūrą;
- lankysis Britų konsule ir JAV ambasadoje.
Mokiniai turės įvykdyti tiriamąjį darbą, kurio projektą rengs stodami į I gimnazijos klasės užsienio kalbų (anglų kalbos) profilį, ir pristatyti jį gimnazijos bendruomenei.
Reikalingi dokumentai:
- Tiriamojo darbo projektas (rengimo instrukcija; šablonas)
- Informacija apie šių mokomųjų dalykų 8 kl. pirmojo pusmečio arba I-II trimestro pasiekimus: matematika, lietuvių kalba, anglų kalba, II užsienio kalba. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.
- Mokinio veiklą, susijusią su pasirinktu profiliu, įrodantys dokumentai. Pavyzdžiui, dalyvavimas (ir laimėjimai) su profiliu susijusiuose konkursuose, olimpiadose, projektuose, stovyklose, specifiniuose mokymuose, lankymas tikslinių modulių ar neformaliojo švietimo programų. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.

Užsienio kalbų (prancūzų k.) profilis
Šio profilio tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams tęsti prancūzų kalbos, kaip pirmosios užsienio kalbos, mokymąsi. Mokiniams, kandidatuojantiems į prancūzų kalbos profilio klasę, suteikiama galimybė prancūzų kalbos mokytis sustiprintai dvejus mokslo metus.
Pretenduoti į prancūzų kalbos profilio klasę gali mokiniai, kurie turi A2 arba aukštesnį prancūzų kalbos lygį.
Mokiniai, pasirinkę šį profilį, per dvejus metus:
- bendradarbiaus su kitomis Lietuvos mokyklomis ir aukštojo mokslo įstaigomis įsijungdami į bendrus frankofoniškus projektus ir veiklas;
- galės nuolat bendradarbiauti su bendraamžiais iš Prancūzijos („Jean Perrin“ licėjumi);
- keliaus į Prancūziją;
- 1-2 kartus per mėnesį lankysis Prancūzų institute, kur bus organizuojamos integruotos veiklos (mediatekoje, parodų ar kino salėse).
Mokiniai turės įgyvendinti tiriamąjį darbą, kurio projektą rengs stodami į šį profilį, ir pristatyti jį gimnazijos bendruomenei.
Reikalingi dokumentai:
- Tiriamojo darbo projektas (rengimo instrukcija; šablonas)
- Informacija apie šių mokomųjų dalykų 8 kl. pirmojo pusmečio arba I-II trimestro pasiekimus: matematika, lietuvių kalba, prancūzų kalba, II užsienio kalba. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.
- Mokinio veiklą, susijusią su pasirinktu profiliu, įrodantys dokumentai. Pavyzdžiui, dalyvavimas (ir laimėjimai) su profiliu susijusiuose konkursuose, olimpiadose, projektuose, stovyklose, specifiniuose mokymuose, lankymas tikslinių modulių ar neformaliojo švietimo programų. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.

Komunikacijos profilis
Šiame profilyje laukiami mokiniai, kurie savo gyvenimą sieja su komunikacijos valdymu, yra motyvuoti daug dirbti, analizuoti žodinę ir vizualiąją informaciją ir išmokti sėkmingai komunikuoti įvairaus lygio bei stiliaus srityse.
Mokiniai, pasirinkę komunikacijos profilį, per dvejus metus:
- lankys retorikos (teorija) ir viešojo kalbėjimo (praktika), kūrybinio rašymo, medijų raštingumo, audiovizualinės komunikacijos, grafinio dizaino užsiėmimus;
- mokysis efektyvios komunikacijos ir medijų raštingumo pagrindų, lavins gebėjimus kurti paveikų audiovizualinį ir žodinį turinį, gilins žinias apie šiuolaikinės komunikacijos rūšis;
- dirbdami individualiai ir grupėse turės galimybę įgyvendinti savo kūrybines idėjas audiovizualinėje laboratorijoje;
- dalyvaus išvykose, kurių metu susipažins su sėkmingais komunikacijos srities profesionalais;
- dalyvaus įvairiose paskaitose, dalinsis savo patirtimi, keisis nuomonėmis, diskutuos.
Mokiniai turės įgyvendinti tiriamąjį darbą, kurio projektą rašys stodami į I gimnazijos klasės komunikacijos profilį, ir po dviejų metų pristatyti jį gimnazijos bendruomenei.
Reikalingi dokumentai:
- Tiriamojo darbo projektas (rengimo instrukcija; šablonas)
- Informacija apie šių mokomųjų dalykų 8 kl. pirmojo pusmečio arba I-II trimestro pasiekimus: matematika, lietuvių kalba, anglų kalba. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.
- Mokinio veiklą, susijusią su pasirinktu profiliu, įrodantys dokumentai. Pavyzdžiui, dalyvavimas (ir laimėjimai) su profiliu susijusiuose konkursuose, olimpiadose, projektuose, stovyklose, specifiniuose mokymuose, lankymas tikslinių modulių ar neformaliojo švietimo programų. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.

Taikomosios matematikos profilis
Šiame profilyje laukiami mokiniai, kurie domisi matematika ir jos atradimais, mėgsta spręsti įdomius matematinius uždavinius ir nori dalyvauti įvairiuose matematiniuose konkursuose bei olimpiadose.
Mokiniai, pasirinkę matematikos profilį, per dvejus metus:
- sustiprintai mokysis matematikos;
- taikys matematines žinias gyvenimiško turinio uždaviniams spręsti;
- dalyvaus matematikos olimpiadose ir konkursuose, tarptautinėje tiksliųjų mokslų olimpiadoje;
- lankysis VU matematikos ir informatikos fakultete, LR Statistikos departamente, lankys matematiškai išskirtinius architektūros objektus.
Mokiniai turės įgyvendinti tiriamąjį darbą, kurio projektą rengs stodami į I gimnazijos klasės taikomosios matematikos profilį, ir pristatyti jį gimnazijos bendruomenei.
Reikalingi dokumentai:
- Tiriamojo darbo projektas (rengimo instrukcija; šablonas)
- Informacija apie šių mokomųjų dalykų 8 kl. pirmojo pusmečio arba I-II trimestro pasiekimus: matematika, lietuvių kalba, anglų kalba. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.
- Mokinio veiklą, susijusią su pasirinktu profiliu, įrodantys dokumentai. Pavyzdžiui, dalyvavimas (ir laimėjimai) su profiliu susijusiuose konkursuose, olimpiadose, projektuose, stovyklose, specifiniuose mokymuose, lankymas tikslinių modulių ar neformaliojo švietimo programų. Dokumentai turi būti su dokumentą išdavusios įstaigos antspaudu bei įgalioto asmens parašu.
PAPILDOMAS KONKURSINIS BALAS UŽ MOKINIO LAIMĖJIMUS IR NEFORMALIOJO ŠVIETIMO MOKYKLŲ LANKYMĄ
Stodami į gimnaziją mokiniai gali pateikti informaciją apie laimėjimus olimpiadose ir konkursuose arba neformaliojo švietimo mokyklų lankymą 7-8 klasėje. Mokinys turi pateikti tik vieną dokumentą pagal žemiau pateiktą lentelę. Prašome atkreipti dėmesį, kad balai skiriami tik tiems mokiniams, kurie turi individualius I-III vietos laimėjimus miesto, šalies ir tarptautiniuose etapuose, mokiniams, kurie lanko sporto ar meno mokyklas.
Maksimalus konkursinis balas pagal šį kriterijų yra 2. Konkretų konkursinio balo dydį pagal pateiktų dokumentų vertę skiria gimnazijos mokinių priėmimo komisija.
Susipažinkite su lentelėje pateikiamu olimpiadų, konkursų ir neformaliojo švietimo mokyklų sąrašu bei e-sistemoje pateikite laimėjimą arba mokyklos lankymą patvirtinantį dokumentą.
Konkursai ir olimpiados (miesto etapas) | Skiriamas balas |
7–8 klasių lietuvių kalbos olimpiada (I-III vieta) | 1 |
Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas (I-III vieta) | 1 |
Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursas (I-III vieta) | 1 |
7–8 klasių mokinių anglų kalbos olimpiada (I-III vieta) | 1 |
Viešojo kalbėjimo anglų kalbos konkursas 7–8 klasių mokiniams (I-III vieta) | 1 |
7–8 klasių rusų kalbos olimpiada (I-III vieta) | 1 |
Vokiečių kalbos konkursas 8 klasių mokiniams (I-III vieta) | 1 |
Vokiečių kalbos viešojo kalbėjimo konkursas 7–8 klasių mokiniams (I-III vieta) | 1 |
7–8 klasių prancūzų kalbos konkursas (I-III vieta) | 1 |
Lietuvos mokinių prancūzų kalbos konkursas „Je parle français et toi?“ 7 klasių mokiniams (I-III vieta) | 1 |
7–8 klasių moksleivių matematikos olimpiada (I-III vieta) | 1 |
Lietuvos gamtos mokslų olimpiada (iki 15 m.) (I-III vieta) | 1 |
Geomokslų olimpiada (I-III vieta) | 1 |
5–8 klasių mokinių Lietuvos biologijos olimpiada (I-III vieta) | 1 |
Astronomijos olimpiada (I-III vieta) | 1 |
7–8 klasių mokinių geografijos olimpiada (I-III vieta) | 1 |
Geografijos olimpiada „Mano gaublys“ 6–8 kl. mokiniams (I-III vieta) | 1 |
7–8 klasių mokinių istorijos olimpiada (I-III vieta) | 1 |
Lietuvos mokinių informatikos olimpiada 8–12 klasėms (I-III vieta) | 1 |
Konkursai ir olimpiados (šalies etapas) | |
Respublikinė lietuvių kalbos olimpiada (I-III vieta) | 1,5 |
Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso nacionalinis etapas (I-III vieta) | 1,5 |
Lietuvos mokinių meninio skaitymo respublikinis konkursas (I-III vieta) | 1,5 |
Respublikinė anglų kalbos olimpiada (I-III vieta) | 1,5 |
Respublikinis viešojo kalbėjimo anglų kalbos konkursas (I-III vieta) | 1,5 |
Respublikinis vokiečių kalbos konkursas 8 klasių (I-III vieta) | 1,5 |
Vokiečių kalbos viešojo kalbėjimo respublikinis konkursas (I-III vieta) | 1,5 |
Respublikinis prancūzų kalbos konkursas (I-III vieta) | 1,5 |
Lietuvos mokinių prancūzų kalbos konkursas „Je parle français et toi?“ respublikinis etapas (I-III vieta) | 1,5 |
Respublikinė matematikos olimpiada (I-III vieta) | 1,5 |
Respublikinė gamtos mokslų olimpiada (I-III vieta) | 1,5 |
Respublikinė Geomokslų olimpiada (I-III vieta) | 1,5 |
Respublikinė biologijos olimpiada (I-III vieta) | 1,5 |
Respublikinė astronomijos olimpiada (I-III vieta) | 1,5 |
Respublikinė geografijos olimpiada (I-III vieta) | 1,5 |
Respublikinė geografijos olimpiada „Mano gaublys“ (I-III vieta) | 1,5 |
Respublikinė mokinių istorijos olimpiada (I-III vieta) | 1,5 |
Tarptautiniai konkursai ir olimpiados | |
Europos šalių geografijos olimpiada (I-III vieta) | 2 |
Pasaulinės astronomijos ir astrofizikos e-varžybos (I-III vieta) | 2 |
Tarptautinė biologijos olimpiada (I-III vieta) | 2 |
1-10 klasių moksleivių tarptautinis matematikos konkursas PANGEA 2021 (I-III vieta) | 2 |
Baltijos šalių informatikos olimpiada (I-III vieta) | 2 |
Tarptautinė informatikos olimpiada (I-III vieta) | 2 |
Meno ir sporto mokyklų baigimas arba lankymas | |
Baigta arba lankoma dailės mokykla | 0,5 |
Baigta arba lankoma muzikos mokykla | 0,5 |
Baigta arba lankoma sporto mokykla | 0,5 |
Gimnazijoje mokytis pagal vidurinio ugdymo programą (III-IV klasės) pirmiausia priimami Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje gyvenantys mokiniai, atsižvelgiant į jų pageidavimą tęsti dalykų, dalykų modulių, kurių buvo pradėję mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį, mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą ir mokymosi pasiekimus (pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo įvertinimus, metinius įvertinimus, atliktus projektinius darbus, mokinio sukauptą darbų aplanką ar kitus mokymosi pasiekimų vertinimus), pateikę gimnazijai individualų ugdymo planą ir pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą arba mokymosi pasiekimų pažymėjimą, jeigu mokėsi kitoje mokykloje.
Kviečiame susipažinti su žemiau pateikiama informacija apie kiekvienos grupės kriterijų vertę taškais.
PIRMUMO KRITERIJAI
Lentelėje pateikiama informacija apie pirmumo kriterijus, kurie detaliau aprašyti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo Dėl priėmimo į Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašo ir Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų aptarnavimo teritorijų žemėlapių 2021-2022 mokslo metams patvirtinimo 52 punkte.
Kriterijus |
Taškai |
52.1. Vaikai, kuriuos augina vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų) (jeigu kitas yra miręs, teismo pripažintas dingusiu be žinios ar nežinia, kur esančiu, teismo pripažintas neveiksniu arba teismo sprendimu apribotos tėvystės teisės), neįgalių tėvų vaikai |
1 |
52.2. Vaikai, turintys teisę į socialinę pedagoginę, specialiąją pedagoginę ir specialiąją pagalbą mokykloje (pateikiama atitinkamos sveikatos priežiūros įstaigos medicinos pažyma, psichologinės pedagoginės tarnybos išvada) |
2 |
52.3. Dvynukai, trynukai ir kiti daugiavaisio gimimo vaikai, kurie priimami kartu |
2 |
52.4. Daugiavaikių šeimų vaikai |
1 |
52.6. Vaikai, kurių vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) ir paties vaiko deklaruotos gyvenamosios vietos laikas mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje yra dveji ir daugiau metų |
2 |
52.7. Vaikai, kurių broliai ir (ar) seserys (įbroliai ir (ar) įseserės) prašymo pateikimo metu jau mokosi ir tęs mokymąsi Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos 10 klasėje |
1 |
PAPILDOMAS KONKURSINIS BALAS, SUSIJĘS SU MOKINIŲ PAGEIDAVIMU MOKYTIS DALYKŲ, DALYKŲ MODULIŲ IR PASIRINKTŲ UŽSIENIO KALBŲ
Pretenduodami į šį konkursinį balą mokiniai priėmimo komisijai per e-sistemą turi pateikti užpildytą gimnazijos patvirtintos formos mokinio individualaus ugdymo planą.
Už šį kriterijų priėmimo komisija mokiniui gali skirti nuo 0,5 iki 2 taškų.
PAPILDOMAS KONKURSINIS BALAS UŽ MOKINIO LAIMĖJIMUS IR NEFORMALIOJO ŠVIETIMO MOKYKLŲ LANKYMĄ
Stodami į gimnaziją mokiniai gali pateikti informaciją apie laimėjimus olimpiadose ir konkursuose arba neformaliojo švietimo mokyklų lankymą 7-8 klasėje. Mokinys turi pateikti tik vieną dokumentą pagal žemiau pateiktą lentelę. Prašome atkreipti dėmesį, kad balai skiriami tik tiems mokiniams, kurie turi individualius I-III vietos laimėjimus miesto, šalies ir tarptautiniuose etapuose, mokiniams, kurie lanko sporto ar meno mokyklas.
Maksimalus konkursinis balas pagal šį kriterijų yra 2. Konkretų konkursinio balo dydį pagal pateiktų dokumentų vertę skiria gimnazijos mokinių priėmimo komisija.
Informacija bus skelbiama nuo 2021 m. birželio 1 d.