Balandžio 7 dieną drauge su biochemijos profiliu keliavome į pirmąjį zoologijos sodą Vilniuje „Zoopark“. Zoologijos sode yra 90 skirtingų gyvūnų rūšių. Iš arti galima pamatyti vieną mažiausių primatų pasaulyje – nykštukinę marmozetę, smalsuolius katinius lemūrus, išdykusių surikatų šeimą, didžiausius vėžlius Lietuvoje, spalvotąsias papūgas loriketas.
Ekskursijos metu pamačiau daug kvapą gniaužiančių vaizdų, kurių nepamatytum kasdieniame gyvenime. Nuo mažų spalvingų paukštelių iki pačių didžiausių vėžlių Lietuvoje. Sužinojau, kokia neįprasta yra spalvotųjų papūgų loriketų mityba – jos minta tik nektaru, žiedadulkėmis ir vaisiais. Taip pat zoologijos sode sužinojau, kad regėti Afrikos pentinuotieji vėžliai išgyvena net nuo 50 iki 150 metų ar net ilgiau!
Įdomiausias lankyto sodo vaizdas – katinių lemūrų būrys su mažu jaunikliu, kurį motina nešiojosi ant nugaros. Sužinojau, kad jų nėštumui trukus 140 dienų, gimęs jauniklis pradžioje nešiojamas įsikibęs į motinos pilvą, o vėliau – ant nugaros.
Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę čia apsilankyti. Išgirstos žinios įsiminė ilgam, nes tokių vaizdų ir nuotykių gyvenime dažnai nepatirsi ir nepamatysi.
Esu dėkinga savo chemijos, biologijos ir biochemijos modulio mokytojai Danguolei Skladaitienei. Mokytoja visada sugalvos pačias įdomiausias ir neužmirštamas ekskursijas.
Ieva Verbickaitė 1d.