Birželio 5 dieną su biochemijos profiliu ir mokytoja Danguole Skladaitiene keliavome klausytis įdomios paskaitos Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centre tema „Kokia smegenų lytis?“ Pirmiausia aptarėme, kas apskritai yra lytis, tada smegenų skirtumus ir galiausiai smegenų jutimų skirtumus tarp moterų ir vyrų. Pagal statistiką vyrų smegenys yra šiek tiek sunkesnės nei moterų. Kuo smegenyse daugiau neuronų, tuo jos sunkesnės, tačiau svarbiau yra tai, kaip tos nervinės ląstelės bendrauja tarpusavyje. Mažesnis kiekis bendraujančių neuronų gali padaryti daug daugiau nei didesnis kiekis nebendraujančių neuronų.
Skirtingų lyčių smegenų iliustracijoje galime matyti, kad moterų abu pusrutuliai komunikuoja daugiau negu vyrų, jų pasiskirstę po visas smegenis tolygiai. Taip pat dar ir buvo paminėta, kad vyrų smegenys didesnės, sunkesnės, turi daugiau neuronų, tačiau moterų neuronai didesni.
Kognityvinių funkcijų diagramoje pavaizduota, kokią funkciją geriau atlieka moterys ir vyrai. Moterys pažymėtos raudonai, vyrai – mėlynai. Profesorius kalbėdamas apie jutimų skirtumus, paaiškino, jog moterys yra jautresnės beveik visais jutimais. Vyrai geriau reaguoja į staigius judesius ir geriau orientuojasi erdvėje. Moterys dažniausiai mato daugiau atspalvių nei vyrai, atpažįstant veidus jos labiau pastebi detales, o vyrai – bendrą vaizdą. Moterys jaučia įvairesnius skonius, jų geresnė uoslė nei vyrų, jos labiau jaučia skausmą ir taip pat geriau girdi.
Profesorius apibendrindamas pasakė, jog visos smegenys yra skirtingos, tačiau nė vienos nėra geresnės.
Agata Šeibak II d