Ekskursija į Mineralų muziejų Vilniaus Universiteto Gamtos tyrimų centre

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Ekskursija į Mineralų muziejų Vilniaus Universiteto Gamtos tyrimų centre

Ekskursija į Mineralų muziejų Vilniaus Universiteto Gamtos tyrimų centre

       Rugsėjo 14 dieną drauge su biochemijos profilio mokiniais keliavome į Gamtos tyrimų centro Mineralų muziejų. kuriame laikoma didžiausia Lietuvoje meteoritų kolekcija – net 27 dangaus kūnai. Didžiausia dalis jų yra atskilę nuo asteroidų žiedo, kita – nuo mėnulio. Išvykoje gilinome žinias apie mineralus ir jų tyrimo metodus. Mineralai yra tiriami ir UV (ultravioletiniais spinduliais), patys tai išbandėme.

         VU gamtos tyrimų centras turi skenuojantį mikroskopą, kuriuo galima padidinti net milijoną kartų. Aparatu galima tirti mikroskopinius suakmenėjusius gyvūnus ir augalus (fosilijas), augalų dalis, mikroorganizmus, uolienas ir mineralus, pluoštines ir porėtas medžiagas, įvairių dirbtinių junginių paviršius. Mes pamatėme ungurio ausies dalelės, uodo geluonies, augalų dalių ir mineralo vidaus nuotraukas, darytas skenuojančiu mikroskopu.

           Muziejuje mus supažindino su mineralų rūšimis, fosilijomis ir mineralų tyrimo būdu. Rankose laikėme tikrą meteoritą, kvailių auksu vadinamą geležį ir tikrąjį auksą bei sužinojome, kaip juos atskirti.

             Sužinojome, kad mineralai auga formuodami kristalą, jie visi turi savo figūrą, blizgesį, spalvas, taip pat, – jog kalkės yra nepatvariausias ir greičiausiai yrantis mineralas. Pamatėme įspūdingus piešinius agatų viduje. Apžiūrėjome 4 pagrindinius brangakmenius – safyrą, rubiną, smaragdą ir deimantą. Vėliau su UV šviesą skleidžiančiais žibintuvėliais tyrėme mineralus, mokėmės atskirti kalcitus. Sužinojome, kad fluorescenciją – tai reiškinys, būdingas kai kurioms medžiagoms. Apšviestos ultravioletiniais spinduliais, juos sugeria ir skleidžia regimąją šviesą, o nutraukus išorinį apšvietimą, spinduliavimas baigiasi.

              Ekskursija Gamtos tyrimų centre buvo išties įdomi, įgijome daug naujų žinių ir patirčių. Už galimybę tiek daug sužinoti apie mineralus ir patiems išbandyti jų tyrimo būdą esame dėkingi nuostabiai biochemijos modulio chemijos ir biologijos mokytojai Danguolei Skladaitienei.

Aistė Stasevičiūtė I d

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu