Kai pavasaris vilioja išeiti į lauką: penkios pasivaikščiojimų po Vilnių idėjos

  1. Pradžia
  2. Mokinių naujienos
  3. Kai pavasaris vilioja išeiti į lauką: penkios pasivaikščiojimų po Vilnių idėjos

Kai pavasaris vilioja išeiti į lauką: penkios pasivaikščiojimų po Vilnių idėjos

Pavasariui įpusėjus, orams šylant, pumpurams skleidžiantis vis labiau norisi išeiti į lauką. Siūlome jums keletą idėjų, kur pasivaikščioti, kad praleistas laikas būtų ne tik smagus, bet ir turiningas. Jas parengė VVDG žurnalistų būrelio narė Deimantė Grincevičiūtė.
1. Slapti Vilniaus kiemeliai

Senamiestis – ne vien barokinės bažnyčios ar siauros gatvelės, bet ir mažiau žinomi kiemeliai, į kuriuos retas įkelia koją. Kiekvienas kiemelis pasižymi ne tik ramybe, bet ir sava istorija, įdomybėmis. Tad kviečiame įžengti į 14 slapčiausių Vilniaus kiemelių, kurių istorijas surašė ir lokacijas pažymėjo „Neakivaizdinis Vilnius“.

Kiemelių žemėlapį rasite čia

Vilnius | Deimantės Grincevičiūtės nuotr.

2. „Vilniaus kalbančių skulptūrų“ maršrutas

Galbūt ne kiekvienam žinomas, bet vertas ypatingo dėmesio yra interaktyvus projektas „Vilniaus kalbančios skulptūros“. MO muziejaus inicijuota idėja kviečia atrasti 21 kalbančią skulptūrą Vilniaus centre! Tokiam pasivaikščiojimui tereikia telefono, su kuriuo nuskenavę šalia skulptūros esantį QR kodą galėsite išgirsti įvairių Lietuvos aktorių, dainininkų, visuomenės veikėjų įgarsintus tekstus.

Kalbančių skulptūrų žemėlapį rasite čia

3. Gyvūnų skulptūrų kelias

Tikriausiai išgirdę klausimą, ar Vilniuje yra gyvūnų skulptūrų, susimąstytumėte. Galbūt nepatikėsite, bet tokių skulptūrų, kuriomis įamžinti įvairūs gyvūnai ar vabzdžiai, yra net 13! Nuo milžiniško žiogo, nutūpusio ant pastato sienos, iki miegančio liūto… Šių 13 skulptūrų maršrutą jums parengė „Neakivaizdinis Vilnius“.

Gyvūnų skulptūras rasite čia.  

Vilnius | Deimantės Grincevičiūtės nuotr.

4. 100 kilometrų takas aplink Vilnių

Tikriems pasivaikščiojimų entuziastams siūlome 100 km taką gryname ore aplink Vilnių! Oficialus šios trasos startas ir finišas – Vilniaus centre esantis Stalo kalnas, tačiau žygį galite pradėti nuo bet kurio trasos taško arba įveikti ją atskiromis atkarpomis. Kitaip tariant, galite leistis ne į 100 km žygį, bet į kur kas trumpesnius šios trasos atstumus, kurių iš viso yra 10.

Maršrutus rasite čia

Vilnius | Deimantės Grincevičiūtės nuotr.

5. Virtualus pasivaikščiojimas po Vilniaus getą

Užsispyrusiems namisėdoms taip pat turime pasiūlymą! Tikriausiai kiekvienas žino, jog Antrojo Pasaulinio karo metais pačioje Senamiesčio širdyje buvo įkurtas Vilniaus getas. Visai neseniai Vilniaus mišrus choras „ARTyn“ pristatė virtualią muzikinę ekskursiją „Vilniaus geto keliais“. Dabar, neišėjus iš namų, galima susipažinti su Vilniaus geto istorija. Ji atskleidžiama pasitelkiant 360 laipsnių fotografijas, filmuotą medžiagą, archyvinius kadrus ir iliustracijas, taip sudarant galimybę į istoriją pažvelgti įvairiapusiškiau.

Virtualią ekskursiją rasite čia

Parengė VVDG žurnalistų būrelio narė Deimantė Grincevičiūtė. Publikuota portale vilniausgalerija.lt.

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu