2024 m. balandžio 5–6 dienomis Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje įvyko Tarptautinis IB DP mokyklų forumas, kuriame susitiko mokiniai ir mokytojai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos. Šis renginys, skirtas dalintis patirtimi, gilinti žinias apie IB programos standartus ir skatinti tarptautinį bendradarbiavimą, buvo itin įkvepiantis ir kupinas inovatyvių idėjų.
Pirmoji diena prasidėjo šiltais pasisveikinimais ir bendravimu prie kavos puodelio. Oficialiai atidarius renginį, dalyviai pasinėrė į IB DP pamokų, tokių kaip verslo vadyba, psichologija, biologija, istorija bei matematika, stebėjimą. Mokytojai analizavo pamokų eigą, akcentuodami konceptualų supratimą, kritinį mąstymą ir problemų sprendimą, o mokiniai aktyviai dalyvavo mokymo(si) procesuose.
Po pietų mokytojai gilinosi į įrodymais pagrįstą refleksiją, skirtą programų tobulinimui, tuo metu mokiniai dalyvavo orientaciniame žaidime Vilniaus miesto centre, kuris skatino komandinius gebėjimus ir kūrybingumą. Dienos pabaigoje visų laukė jaukus koncertas ir diskoteka, kuri suteikė progą atsipalaiduoti ir užmegzti naujų pažinčių.
Antroji renginio diena persikėlė į ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto erdves. Mokytojai dalyvavo sesijoje, kurioje aptarė įžvalgas iš IB Global Conference, vykusios Pietų Korėjoje, bei klausė pranešimų apie lyderystę, tarptautinius santykius ir komunikaciją. Tuo tarpu mokiniai dalyvavo komandinėse veiklose, kurios lavino jų kūrybiškumą ir bendradarbiavimo įgūdžius. Ypatingas dėmesys buvo skirtas dirbtinio intelekto panaudojimui IB programose – mokytojai analizavo, kaip šiuolaikiniai įrankiai gali praturtinti mokymo procesus, o mokiniai ruošė savo baigiamąsias prezentacijas.
Renginio uždarymo ceremonijoje dalyviai dalijosi įspūdžiais ir pabrėžė tarptautinio bendradarbiavimo svarbą. Forumas tapo erdve, kur susitiko skirtingos kultūros, o jo dalyviai išsivežė ne tik profesinių įžvalgų, bet ir nepamirštamus įspūdžius bei naujas draugystes. Tarptautinis IB DP mokyklų forumas Vilniuje dar kartą patvirtino, kad bendros idėjos ir tikslai gali suartinti žmones iš skirtingų šalių ir paskatinti dar glaudesnį bendradarbiavimą.