Laisvės gynėjų diena – sausio 13 d.

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Laisvės gynėjų diena – sausio 13 d.

Laisvės gynėjų diena – sausio 13 d.

Sausio 13-osios rytą I klasių mokiniai vyko į memorialą Antakalnio kapinėse, kur ne tik uždegė žvakutes pagerbti žuvusiųjų atminimą, bet ir dalinosi tėvų, senelių ir kitų artimųjų prisiminimais apie tos dienos įvykius. Tuo sudėtingu laikotarpiu vienos moksleivės dėdė buvo išrinktas Ministru Pirmininku ir nepabūgo prisiimti atsakomybės, nes tikėjo šviesesniu rytojumi.

Būdami čia supratome, kokie esame laimingi, turėdami galimybę gyventi kitaip, laisvoje šalyje – turime tai vertinti ir saugoti.

Dėkoju aš, Lietuva, Tau
Už dangų, už debesį pilką,

Už žmogų, kur čia sutikau,
Už meilę, tikėjimą, viltį…

Dėkoju aš, Lietuva, Tau
Už žodį į širdį įpintą,
Už duoną, kuria skanavau
Grumstuotam lauke išaugintą.

Dėkoju aš, Lietuva, Tau,
Buvau čia, kvailiojau, mylėjau,
Čia oras, kuriuo kvėpavau
Šermukšniais ir rūtom kvepėjo…

Dėkoju aš, Lietuva, Tau
Už liepą prie kelio ir kryžių…
Tą Sausį – širdim dainavau,
Numirt už tave pasiryžęs…

(Kazimieras Celestinas Alminas)

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu