Ekskursija į Vilniaus universiteto Geologijos muziejų

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Ekskursija į Vilniaus universiteto Geologijos muziejų

Ekskursija į Vilniaus universiteto Geologijos muziejų

Birželio 6 dieną kartu su biochemijos profiliu keliavome į seniausią geologijos muziejų Lietuvoje, kuris įkurtas beveik prieš 215 metų. Muziejus turtingas mineralų, uolienų ir kitų eksponatų iš įvairių pasaulio kraštų, čia galima pamatyti nuo retų mineralų iki brangakmenių bei meteoritų.

Muziejuje mus supažindino su geologiniais procesais, klimato kaita Žemės evoliucijos eigoje, kaip formuojasi uolienos. Papasakojo, kokių būna meteoritų ir kaip juos surenka iš rastos vietos, kad jų neužterštų. Sužinojome, kad seniausia fosilija – stromatolitai. Stromatolitai – tai sluoksniuotas, dažniausiai kalkakmenio darinys, kurį suformavo vienaląsčių bakterijų kolonijos.

Ekskursija geologijos muziejuje buvo išties įdomi ir pamokanti, sužinojau daugiau informacijos apie mineralus ir uolienas, meteoritus, kokie brangakmeniai laikomi juvelyriniais. Esu dėkinga savo biochemijos profilio mokytojai Danguolei Skladaitienei už suteiktą galimybę susipažinti su geologiniais procesais ir daugiau apie juos sužinoti.

Agnė Kuzmickaitė 1d

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu