Ekskursija į Vilniaus universiteto Zoologijos muziejų

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Ekskursija į Vilniaus universiteto Zoologijos muziejų

Ekskursija į Vilniaus universiteto Zoologijos muziejų

     Spalio 27 dieną drauge su biochemijos profiliu keliavome į seniausią mokslinį zoologijos muziejų Lietuvoje, įdomų ir turtingą savo istorine praeitimi, siekiančia net Žygimanto Augusto laikus. Čia puikuojasi seniausios zoologinės kolekcijos iš visų Lietuvos muziejų. Bene daugiausiai galima pamatyti stuburinių gyvūnų.

     Ekskursijos metu išgirdau daug naudingos informacijos. Kai kas buvo naujiena, pavyzdžiui, sužinojau, kad nuo šių metų keičiasi gyvūnų laikymo taisyklės. Rengiamas sąrašas ir bus galima laikyti tik tuos gyvūnus, kurie surašyti leidžiamų laikyti sąraše. Anksčiau egzistavo sąrašas gyvūnų, kurių negalima laikyti (pavyzdžiui, invazinių rūšių). Taip stengiamasi ne tik šviesti žmones, bet ir atbaidyti nuo gyvūnų kolekcionavimo, kuris pažeidžia Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES).

     Įdomiausia muziejaus lankymo dalis buvo tada, kai mums patiems reikėjo rasti gyvūną pagal jo aprašymą. Beieškodama pamačiau daug man nematytų, nuostabių gyvūnų. Dar įdomiau buvo klausytis, kokių gyvūnų pagal aprašymus rado draugai, – taip visi sužinojome negirdėtos ar mažai žinomos informacijos.

      Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę aplankyti šį nuostabų bei pilną man nematytų gyvūnų muziejų, sužinoti naudingos informacijos. Už tai esu dėkinga savo biochemijos profilio mokytojai Danguolei Skladaitienei.

Austė Genytė 1 d

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu