Gimnazijoje įvyko Teatro studijos „N7“ spektaklio „Uždegti šviesą tamsoje“ premjera

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Gimnazijoje įvyko Teatro studijos „N7“ spektaklio „Uždegti šviesą tamsoje“ premjera

Gimnazijoje įvyko Teatro studijos „N7“ spektaklio „Uždegti šviesą tamsoje“ premjera

 

Gimnazijos teatro studija „N7“ Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną pakvietė gimnazijos bendruomenę į spektaklio „Uždegti šviesą tamsoje“ premjerą. Gausi mokinių komanda drauge su studijos vadove Janina Matekonyte-Antanėliene scenoje nušvietė vieną sudėtingiausių ir reikšmingiausių mūsų tautos laikotarpių – spaudos draudimo metus, knygnešystės fenomeną, daraktorių darbą, pirmųjų lietuviškų laikraščių aušrą.

Nėra lengva scenoje atgaivinti skausmingą istorinę ir kultūrinę patirtį, skatinti paauglius  domėtis mūsų kalbai ir raštui padėjusiais išlikti reiškiniais. Tačiau profesionali Janinos Matekonytės-Antanėlienės režisiūra, talentingų jaunuolių vaidyba, muzikos ir šviesų sintezė sukūrė šviesos, vilties ir netgi humoro kupiną reginį. Tai tik patvirtina mūsų tautinėje genetikoje užkoduotus lietuvio bruožus: kūrybiškumą, kantrumą, gebėjimą pajuokauti net juodžiausiu laikotarpiu, vienybę…

Dėkojame mokiniams ir režisierei, sukūrusiems išties sudėtingus vaidmenis, nukėlusius į tolimą, bet kiekvienam artimą, lietuvybei reikšmingą laikmetį, aktyvavusius kultūrinę atmintį.

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu