Įdomioji pamoka. Svečiuose kino režisierius dokumentalistas A. Stonys

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Įdomioji pamoka. Svečiuose kino režisierius dokumentalistas A. Stonys

Įdomioji pamoka. Svečiuose kino režisierius dokumentalistas A. Stonys

Balandžio 28-sios rytą filmų kūrimo pamokoje lankėsi kino režisierius dokumentalistas Audrius Stonys.

Tai buvo labai lauktas susitikimas su iškiliausiu lietuvių kino režisieriumi. Audrius nuoširdžiai ir įtaigiai pasidalino savo kultūrinėmis įžvalgomis, kūrybinių idėjų paieškomis, filmavimo nuotykiais ir, žinoma, planais. Mielai atsakė į mokinių klausimus.

Paklaustas apie profesinio kelio pradžią, jis prisipažino, kad jo pasirinkimą lėmė atsitiktinumas, mat tais metais, kai planavo mokytis aktorystės, konservatorijoje kursas nebuvo renkamas. Tad, nors ir svajojo būti aktoriumi, pradėjo studijuoti televizijos režisūrą ir čia susitiko su legendiniu dokumentinio kino kūrėju Henriku Šablevičiumi. Šis mokytojas ir padėjo pasinerti į užburiančią kino dokumentiką…

1990 metų vasarą drauge su kino režisūros kurso draugais praleido vasarą studijuodamas pas Joną Meką Niujorke. Aš neįsivaizduoju savo kūrybos be susitikimo su J. Meku. Neįsivaizduoju, kaip ji būtų vysčiusis ir kas būtų buvę. Manau, kad mano kūrybiniame kelyje susitikimas su J.Meku tikrai buvo vienas reikšmingiausių ir svarbiausių įvykių,“– pasakojo A. Stonys.

  1. Stonio filmai apdovanoti daugelyje tarptautinių kino festivalių. 1992 metais jo filmas „Neregių žemė“ pelnė Europos kino akademijos „Felikso“ apdovanojimą kaip geriausias dokumentinis metų filmas. 2002 metais A. Stoniui skirta Nacionalinė kultūros ir meno premija bei lietuviškas „Oskaras“ – Lietuvos Kinematografininkų sąjungos prizas. Už filmus režisierius pelnęs ne vieną „Sidabrinę gervę“. A. Stonio filmų retrospektyvos buvo pristatytos Šveicarijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, JAV, Rusijoje, Izraelyje, Čekijoje, taip pat daugelyje Lietuvos miestų.

Audrius Stonys yra aktyvus tarptautinių kūrybinių dirbtuvių ir tarptautinių kino festivalių žiuri narys.

Audrius Stonys – ypatinga asmenybė. Jo paskaitų apie kūrybą, meną, jo esmę ir prigimtį galėtum klausytis ir klausytis.

Siūlau visiems pasidomėti šio iškilaus menininko kūryba, taip pat labai atviru pasidalinimu apie savo gyvenimą, meno prigimties paslaptis bei kūrybos prasmes.

 

Filmų kūrimo mokytoja J. Matekonytė-Antanėlienė.

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu