Ką veikti gegužės ir birželio savaitgaliais?

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Ką veikti gegužės ir birželio savaitgaliais?

Ką veikti gegužės ir birželio savaitgaliais?

Atėjus šiltiems orams norisi vis daugiau laiko praleisti ne namuose. Bet dažnai pritrūksta idėjų, kur būtų galima nueiti. Tokiu metų laiku Vilniuje apstu renginių, kurie pritraukia įvairius lankytojus. Tikriausiai žinomiausi renginiai yra „Open House Vilnius“ ir muziejų naktis, bet yra ir daugybė kitų, tiek pat įdomių ir prasmingų renginių.

„Open House Vilnius“ – tai jau dešimtus metus iš eilės organizuojamas atviros architektūros savaitgalis Vilniuje, šiais metais vyksiantis gegužės 18–19 dienomis. Jo metu galima aplankyti įvairius pastatus, susipažinti su jų architektūra bei istorija. Ekskursijas veda šio renginio savanoriai, pastatų architektai arba atstovai. Taip pat „Open House Vilnius“ priklauso tinklui „Open House Worldwide“. Tai reiškia, kad keliaudami po kitas šalis galite sudalyvauti jų rengiamame „Open House“ renginyje. Tinklui priklauso daugiau nei keturiasdešimt pasaulio miestų, tokių kaip Čikaga, Talinas, Seulas, Gdanskas ir kt. Bet grįžkime į Vilnių. Šių metų tema – žmonės, kuriantys miestą. Tai visi miesto gyventojai: nuo architektų iki eilinių miestelėnų. Renginio metu galima aplankyti įvairias valdžios institucijas, architektų biurus, kūrybines studijas ir daug kitų pastatų. Visos ekskursijos yra nemokamos. Išankstinės registracijos nėra, viskas vyksta „gyvos“ eilės principu.

Europos muziejų naktis nuo 2005 m. vykstanti akcija, kurią inicijuoja ir organizuoja Prancūzijos kultūros ministerija ir kitos Prancūzijos bei tarptautinės įstaigos. Kasmet muziejai atveria duris tokiu paros metu, kada įprastai neveikia, ir rengia išskirtines ekskursijas, renginius ir t. t. Lietuvoje muziejų naktis vyksta jau 19-ąjį kartą (šiais metais – gegužės 18 dieną). Akcijos metu norima pritraukti daugiau lankytojų, gyventojus sudominti muziejų veikla ir parodomis bei skatinti dažniau lankytis muziejuose. Kitaip nei „Open House Vilnius“, Muziejų naktis vyksta ne tik Vilniuje, tad akcijos metu galima nemokamai apsilankyti ir kitų miestų muziejuose: Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune, Fotografijos muziejuje Šiauliuose ar net sudalyvauti ruoniukų-rastinukų vardų konkurso nugalėtojų paskelbime Klaipėdoje. Vilniuje muziejų pasirinkimas didelis, net sunku išsirinkti, o rinktis galima iš Lietuvos nacionalinio muziejaus ir jo padalinių, Lietuvos banko, įvairių dailės bei kitų muziejų ekspozicijų, renginių, ekskursijų ir žaidimų. Didžiajai daliai renginių reikalinga išankstinė registracija, bet visi iki vieno renginiai yra nemokami.

Gatvės muzikos diena – dar vienas nemokamas tarptautinis renginys, kuris vyksta trečią gegužės šeštadienį (šiais metais – gegužės 18 dieną). Ši tradicija prasidėjo dar 2007 metais, kai muzikantas Andrius Mamontovas savo draugus pakvietė groti Vilniaus gatvėse. Kaip ir kiti jau minėti renginiai, Gatvės muzikos diena vyksta ne tik Lietuvoje. Kai kurios šalys pačios organizuoja šią šventę (pvz.: Latvija, Norvegija, Belgija ir kt.), kitur tai daro lietuvių bendruomenės (Danijoje, Prancūzijoje, Anglijoje ir kt.). Renginyje gali dalyvauti bet koks muzikantas, nesvarbu ar profesionalus, ar tik mėgėjas, tereikia užsiregistruoti. Gatvės muzikos diena, kaip ir Muziejų naktis, apima ne vien Vilnių. Gatvės muzikos galima pasiklausyti Alytuje, Kaune, Druskininkuose, Kretingoje bei daugelyje kitų Lietuvos miestų ir miestelių.

 

Kultūros naktis – tai vienos nakties festivalis, šiais metais vyksiantis birželio 7 dieną, kurio metu Vilniaus gatves užpildo įvairiausių rūšių menas: muzika, šokis, teatras, kinas, fotografija ir daugybė kitų projektų. Kultūros naktis pradėta rengti 2007 m. besiruošiant „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ renginiams. Pasak festivalio svetainės, tai išskirtinis renginys, pasižymintis veiklų gausa ir įvairove. Kultūros nakties metu galima apsilankyti meno instaliacijose, parodose, spektakliuose, koncertuose, ekskursijose bei daugelyje kitų veiklų. Kaip ir Muziejų nakties renginiuose, čia reikalinga išankstinė registracija, o renginiai nemokami.

Kultūros aktualijų ir renginių žurnalistė Ugnė Rasimavičiūtė, II e

Šių metų „Open House Vilnius“ programa:

https://www.openhousevilnius.lt/programa/

Šių metų Muziejų nakties programa:

https://www.muziejunaktis.lt/renginiai

Gatvės muzikos dienos atlikėjų žemėlapis:

https://gmd.lt/map

Šių metų kultūros nakties programa:

https://kulturosnaktis.lt/programa/

Šaltiniai:

https://www.openhousevilnius.lt/apie/

https://www.muziejunaktis.lt/apie

https://gmd.lt/about

https://kulturosnaktis.lt/apie-mus/

https://www.govilnius.lt/aplankykite/rekomenduojame/vilniaus-renginiai-2024

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu