Karatė lygos daugkartinė laimėtoja Adrija Veličkaitė: „Tai, kas nepavyksta, padeda užaugti stipresniu sportininku ir asmenybe“

  1. Pradžia
  2. Mokinių naujienos
  3. Karatė lygos daugkartinė laimėtoja Adrija Veličkaitė: „Tai, kas nepavyksta, padeda užaugti stipresniu sportininku ir asmenybe“

Karatė lygos daugkartinė laimėtoja Adrija Veličkaitė: „Tai, kas nepavyksta, padeda užaugti stipresniu sportininku ir asmenybe“

Dar viena mūsų Žurnalistų klubo pašnekove tapo Adrija Veličkaitė (II f). Mokinė užsiima koviniu sportu – karatė, kuri turi keletą stilių, tačiau Adrijos pasirinktuoju tapo – kiokušin karatė. Šiuo metu Adrija kaupia ir tobulina savo patirtį sportuodama Vilniaus klube ,,Baltas Vilkas“. Kiokušin stilius sujungia tradicinius karatė stilius gojukai ir šotokan bei kartu apima kovos elementus iš muaitai . Šiame interviu sportininkė pasidalins savo laimėjimais ir patirtimi.

 

Kiek laiko užsiimi kovinio sporto šaka? Ar prieš tai užsiiminėjai kita sporto šaka?

Adrija: Karatė užsiimu 6 metus. Prieš tai 7 metus lankiau šiuolaikinius šokius, kurie ir paskatino mane pamilti sportą ir įsitraukti jį į savo gyvenimą.

Kas lėmė tokią sporto šakų permainą, juk karatė ir šiuolaikiniai šokiai – tai toli gražu ne ta pati sporto šaka? Kas paskatino tave pasirinkti kovos menus?

Adrija: Pirmas aspektas būtų tas, jog norėjau kažko naujo, nestovėti vienojo vietoje, galbūt netgi išreikšti save dar labiau, bet kitoje srityje, manau tai buvo geriausias pasirinkimas. Pradinėje mokykloje klasiokai taip pat lankė karatė, man taip pat kilo noras išbandyti, dabar neįsivaizduoju ką, lankyčiau, jeigu ne karatė.

Kas tave skatina nepasiduoti ir tobulėti?

Adrija: Be abejonės – šeima, draugai, treneriai, klubo draugai, su kuriais einame šiuo keliu ne vienerius metus. Taip pat, manau, motyvacijos ir noro tobulėti suteikia viskas, kas verčia šypsotis.

Adrija, pasidalink savo pasiekimais ir laimėjimais

Adrija:

  • Vilniaus Karatė lygos daugkartinė laimėtoja
  • Lietuvos čempionatų dalyvė
  • Swiss Open 2023 čempionatas (Šveicarija)
  • 1 kyu (juoda juostelė) 2024-01-21

Kas yra tavo sporto autoritetai?

Adrija: Tai būtų Edit Abraham (pasaulio vicečempionė), Magdalena Kasparė (Europos čempionė) ir Brigita Gustaitytė (pasaulio čempionė). Nuo pat pirmų treniruočių sportuoju ir semiuosi patirties iš savo trenerių.

Kovinis sportas nėra lengva būtent iš fizines pusės. Ar esi patyrus sunkių traumų? Kokios jos? Ar yra baimė po patirtų traumų grįžti atgal į treniruočių ritmą?

Adrija: Traumų, žinoma, pasitaiko, bet jos nėra sunkios. Dažniausiai pasitaiko stiprių sumušimų ar pasitempimų. Būna situacijų, kai dėl pažeistos vietos negali eiti į treniruotę, tačiau tai pagydoma, kai kada reikia pasisaugoti. Baimė kilo iš pat pradžių, bet su laiku supranti, jog tai normalu ir to nereikia bijoti.

Ar šiame sporte yra konkurencijos?

Adrija: Taip, konkurencija tikrai nemaža, kiekvienas varžovas siekia aukščiausio rezultato, dėl to turi išspausti iš savęs visus 100 %, galbūt net ir daugiau, kad parodytum, jog būtent tu esi vertas čempiono vardo.

Kokia kitą sporto šaką pasirinktum, jei ne karatė?

Adrija: Manau, tai vis tiek būtų kovinis sportas, greičiausiai – boksas.

Kokią profesiją planuoji įgyti?

Adrija: Planuoju studijuoti psichologiją, sportą susiečiau su trenerės profesija. Taip pat norėčiau studijuoti ir teisę.

Koks būtų tavo paskatinimas moksleiviams, kurie dar neužsiima sportu?

Adrija: Visu pirma, sportas didina fizinį pasirengimą ir ištvermę. Sportas suteikia disciplinos, kuri ugdo tiek vidinę, tiek išorinę asmenybę. Užsiimantis sportu žmogus atsiriboja nuo kasdienybės ir lengviau pamiršta iškilusias bėdas – nors trumpam. Sportuodamas žmogus stiprėja ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, tai padeda lengviau priimti ir išgyventi sunkias situacijas. Prieš darant atsakingą žingsnį, išanalizuoti situaciją ir priimti tinkamą pasirinkimą. Sporto reikšmė yra begalinė, suteikianti daug naudos, tereikia į tai pažvelgti iš teigiamos pusės ir sportas bet kuriam žmogui taps svarbia gyvenimo dalimi.

Dėkojame Adrijai ir linkime įsimintinų pergalių!

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu