Kovas – Frankofonijos mėnuo

    Kovo mėnesį visame pasaulyje yra švenčiamos Frankofonijos dienos, siekiama atkreipti dėmesį į prancūzų kalbos vartojimą ir jos įvairovę.

   Prancūzų kalba vienija ne tik penkių žemynų bendruomenes, bet ir mūsų mokyklos gimnazistus, kurie įsitraukė į daugybę Frankofonijos renginių.

   Kovo mėnesį pradėjome daugiakalbystės projektu, mokiniai sukurtame vaizdo įraše prancūzų ir kitomis kalbomis pasidalijo mintimis apie laisvę, tautiškumą.

   Kovo 13 d. II b klasė apsilankė „Provanso dovanų“ salone ir turėjo progą susipažinti su natūraliais saulėto Provanso aromatais: levandų, verbenų, vanilės ir kt. Taip pat gimnazistai klausėsi pasakojimų apie kvepalų kūrimą, eterinių aliejų išgavimo būdus, natūralių muilų gamybą.

   Kovo 18 d. I-II klasių mokiniai vyko į Šiaulius, kur su bendraamžiais iš Šiaulių Didždvario gimnazijos dalyvavo atviroje prancūzų kalbos pamokoje „Prancūzija – mon amour“. Vėliau mokiniai keliavo į Saldainių fabriko „Rūta“ šokoladinių saldainių dirbtuves bei klausėsi bendraamžių parengtos edukacijos prancūzų kalba muziejuje.

   Kovo 20 d., Tarptautinę frankofonijos dieną, prancūzų kalbos besimokantys mokiniai dalyvavo viktorinoje, kurioje pademonstravo ne tik savo istorijos, geografijos ar gastronomijos žinias, bet ir sužinojo daug kitų įdomių dalykų apie frankofoniškų šalių kultūrą. Sveikiname Mortą Barčytę (II d),  užėmusią I vietą, Hildę Maciulevičiūtę (II d), užėmusią II vietą ir Guodą Puzinaitę (I e) užėmusią III vietą.

   Kovo 26 d. II klasių komanda dalyvavo Vilniaus miesto renginyje „Rallye. Les traces françaises à Vilnius“. 2 val. trukęs orientacinis žaidimas Vilniaus centre leido geriau pažinti prancūzų istorinį paveldą, simbolius, veikiančias įstaigas. Atlikę užduotis mokiniai mėgavosi prancūziško sūrio ir „crêpes“ degustacija, kuri vyko MiamMiam gurmaniško maisto parduotuvėje.

   II klasių mokiniai prancūzų kalbos pamokose rengė projektines veiklas savanorystės ir solidarumo temomis. Prieš pat šv. Velykas gimnazistai išsiuntė 30 atvirukų  į Prancūziją su linkėjimais senoliams, gyvenantiems senelių namuose.

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu