Medicinos profilio gimnazistų ekskursija į Kauną

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Medicinos profilio gimnazistų ekskursija į Kauną

Medicinos profilio gimnazistų ekskursija į Kauną

Gegužės 23 dieną su medicinos profilio I c ir I d klasės moksleiviais vykome į  Kauną aplankyti Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Anatomijos instituto muziejų bei neseniai atnaujintą Kauno zoologijos sodą.

Pirma stotelė – farmacijos bei medicinos istorijos muziejus. Ši dalis turbūt buvo įdomiausia kelionėje. Mūsų gidas buvo linksmas ir labai įdomiai pasakojo. Buvo rodyta, kaip veikdavo Lietuvos vaistinė XIX a. pabaigoje, kaip buvo gaminami vaistai, kokios priemonės ir gydymo būdai buvo taikomi. Taip pat matėme kitą ekspoziciją – viduramžių mediciną, kaip dirbdavo gydytojai / barzdaskučiai. Kokie nemalonūs buvo tų laikų gydymo metodai bei keista liaudies išmintis bylojanti, kaip panaudoti įvairias gamtos gėrybes kaip vaistus. Po šios ekskursijos nesistebiu, kodėl ilgą laiką žmonių gyvenimo trukmė buvo labai trumpa ir džiaugiuosi, jog šiais laikais medicina sparčiai pasikeitė ir toliau tobulėja.

Kita stotelė – LSMU anatomijos instituto muziejus. Jame buvo begalė mirusių žmonių palaikų, organų, kurie yra balzamuoti, konservuoti, išdžiovinti. Dėl to ekspozicijoje galime pamatyti išsilaikiusius žmonių kūnus, organus, pvz.: plaučius, širdis, skrandžius, griaučius ir pan. Gidė mums pasakojo muziejaus istoriją, kaip buvo gaunami palaikai, ką su jais darydavo, kad jie išsilaikytų. Šis muziejus veikia ne tik kaip ekskursijų taškas, bet ir padeda universiteto studentams mokytis bei gilinti savo žinias.

Paskutinė stotelė – Kauno zoologijos sodas. Pamatėme daug įvairių gyvūnų – nuo mažyčių papūgų iki grėsmingų liūtų. Buvo smagu pamatyti tokią gyvūnų įvairovę, tačiau nebuvo linksma, nes šiems gyvūnams lemta būti uždarytiems už grotų, o ne lakstyti laisviems gamtoje.

            Kelionė buvo smagi, daug naujų dalykų sužinojome, patyrėme naujų  įspūdžių, smagiai pasibuvome su draugais. Dėkojame biologijos mokytojai Violetai ir auklėtojai Daivai už šios kelionės organizavimą. Labai laukiame kitų išvykų!

 Jonė, I c klasė

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu