Netikėti atradimai biochemijos profilio pamokoje

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Netikėti atradimai biochemijos profilio pamokoje

Netikėti atradimai biochemijos profilio pamokoje

Spalio 23 dieną mūsų biochemijos profilį aplankė megintuvelis.lt komanda. Mums papasakojo apie skirtingus mokslininkus ir jų atradimus, pavyzdžiui Džoną Pembertoną, kuris išrado, kokakolos sirupą, kurio paskirtis iš tiesų turėjo būti palengvinti pagirias.

Po paskaitos darėme bandymus, žaidėme su burbulais, valgėme popkornus, užpiltus skystu azotu, kuriuos valgant burnoje garavo, gaminome limonadą su sultimis ir sausu ledu. Taip pat laikėme delnuose ugnį, buvo labai įdomu ir linksma, ypač kai mūsų profilio mokytoja D. Skladaitienė irgi dalyvavo eksperimentuose.

Įdomiausia buvo, kai į mėgintuvėlį, kuriame buvo vandens ir muilo mišinys, įmetėme sauso ledo gabaliuką, kuris pradėjo kunkuliuoti, susidarė burbulai, kuriuos galima buvo sprogdinti ir išgauti įvairias formas.

Džiaugiuosi, kad gavome galimybę dalyvauti tokiame eksperimente. Lauksiu daugiau tokių patirčių.

Austėja Morkvėnaitė, Id

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu