Netradicinė pamoka ekskursija Į Nacionalinį kraujo centrą

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Netradicinė pamoka ekskursija Į Nacionalinį kraujo centrą

Netradicinė pamoka ekskursija Į Nacionalinį kraujo centrą

   Gruodžio 8 d. kartu su biologijos mokytoja Violeta Kundrotiene ir socialine pedagoge Danute Miceikiene vykome į Nacionalinį kraujo centrą, įsikūrusį Žvėryne. Kadangi šiuo metu mokomės apie kraują ir žmogaus kraujotakos sistemą, buvo naudinga ekskursijos metu pagilinti ir išplėsti savo žinias.

  I a klasės gimnazistų atsiliepimai apie išvyką:

„Lankydamiesi Nacionaliniame kraujo centre, matėme visą kelią, kurį nukeliauja kraujo donorai. Apsilankėme laboratorijoje, kurioje matėme sušaldytus plazmos maišelius, leukocitų, eritrocitų ir trombocitų saugyklas. Įdomu buvo klausyti apie trombocitus, nes tai kraujo dalis, kuriai reikia nuolatinio judesio, kad nesukrešėtų. Ši ekskursija privertė mane susimąstyti apie kraujo donaciją ateityje.“ –  Ieva

 „Netradicinės pamokos metu sužinojome, kaip veikia kraujo donorystė, kokį kraują galima duoti, kokios yra kraujo grupės, kaip saugomas pats kraujas, koks jo galiojimo laikas. Būtų smagu ir įdomu, jeigu būtų daugiau tokių išvykų, susijusių su pamokų temomis.“ –  Saulė

„Apsilankiusi kraujo centre sužinojau, kokiu keliu keliauja donoras ir jo kraujas. Įsiminė ir reikalavimai norint tapti donoru, pavyzdžiui, jei žmogus sveria mažiau nei 50 kg, jis negalėtų būti donoru. Pamačiau, kaip atskiriamas kraujas ir sužinoma daug informacijos vos iš kelių kraujo lašelių.“ – Jevgenija.

„Ekskursijos metu pamačiau, kaip žmonės duoda kraują, kur jis laikomas ir kokios saugojimo sąlygos jam yra reikalingos. Sužinojau, kokios yra „auksinės“ kraujo grupės ir kurios grupės kraujo labiausiai trūksta. Ekskursija labai patiko ir buvo viena iš įdomesnių:)
Ačiū. “ – Ūla.

„Man labiausiai patiko, kad turėjau galimybę pagulėti kėdėje ir pažiūrėti, kaip veikia kraujo donorystė. Tikrai eičiau ten dar kartą arba į panašias ekskursijas, nes manau, kad tai man labai naudinga.“ – Dovydas

„Ekskursija labai patiko, nes nemažai sužinojome apie kraujo donorystę bei plačiau apie kraujo kelią nuo donoro iki paciento. Taip pat sužinojome apie skirtingų kraujo grupių paplitimą Lietuvoje bei kuo skiriasi kraujo grupės vienos nuo kitų.“ –  Eulalija.

„Ekskursijoje įdomiai pasakojo, kaip vyksta kraujo donorystė ir visas kraujo kelias po jo paėmimo. Patiko, kad galėjome pavaikščioti po patalpas ir laboratorijas, pamatyti medicininius aparatus.“ – Liepa.

   „Ekskursijos į Nacionalinį kraujo centrą metu sužinojau, ko reikia, kad galėčiau paaukoti kraujo, kaip patikrinama, ar jis švarus, ir ką su krauju daro iki jo atidavimo ligoninėms.“ – Monika

 

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu