Šį kartą kalbiname mūsų gimnazijos abiturientą Adomą Razmą (IV b). Vaikinas aktyviai užsiima gana perspektyviu koviniu sportu veikla. Ši veikla reikalauja išties nemažai jėgų, laiko ir, deja, bet kartais galimos sunkios traumos. Adomas praktikuoja mišriuosius kovos menus Vilniaus „MMA Valetudo akademijoje“, taip pat dalyvauja pankrationo, kikbokso ir imtynių varžybose. Interviu sportininkas pasidalino savo patirtimi ir laimėjimais.
Kiek laiko praktikuoji mišrius kovos menus? Kas paskatino tave užsiimti būtent šia sporto šaka?
Adomas: Su draugu nuėjome išbandyti, na, ir draugas atsilaikė tik dvi savaites, o aš kažkaip pasilikau ir prisirišau prie šio sporto. Taip pat norisi būti stipresniam už kitus.
Kas skatina tobulėti ir nepasiduoti, juk pankrationas, imtynės reikalauja išties nemažai laiko ir jėgų, kaip minėjai, treniruotės intensyvios – 12-13 kartų per savaitę po 2 valandas. Be to, kartais nutinka ir traumų…
Adomas: Labiausiai skatina klubo sportininkai, kovos menų meistrai, su kuriais įdomu ir sunku varžytis kasdieninių treniruočių metu. Tuomet jaučiuosi įgijęs praktinės patirties. Galiu mąstyti apie tikslų iškėlimą ir tikėtinas pergales kovos ringe.
Įvardink didžiausią šio sporto autoritetą, svarbų tau pačiam.
Adomas: Autoritetu laikau savo trenerį, olimpinį prizininką, Evaldą Petrauską. Kartu su treneriu daug laiko praleidžiame bokso ringe, mokausi artimų kovos smūgių kombinacijų.
Adomai, pasidžiaukime tavo laimėjimais!
Adomas:
- Pasaulio pankrationo čempionatas 2023-02-18 1 vieta.
- Pasaulio MMA čempionatas 2023-08-05 5 vieta.
- Baltijos MMA čempionatas 2022-04-20 1 vieta.
- Lietuvos MMA čempionatas 2022-11-27 1 vieta.
- Europos pankrationo čempionatas 2023-11-18 1 vieta.
Ar šiame sporte konkurencija didelė?
Adomas: Konkurencija tikrai nemaža, nors sportas yra individualus. Mūsų klubo gretas papildo jauni, greiti, perspektyvūs jaunuoliai, kurių tikslas nugalėti senbuvius.
Ką planuoji studijuoti po mokyklos?
Adomas: Planuoju studijuoti inžineriją, kartu prijungti sportą. Dar patinka teisė. Manau, visada reikia turėti antrą planą, jeigu kažkas nepavyktų, tada būtų galima save realizuoti kitoje veikloje.
Kokiomis sporto šakomis domėjaisi prieš pasirinkdamas mišrius kovos menus ir kurį būtum pasirinkęs, jei ne pankrationas?
Adomas: Ketverius metus lankiau krepšinį ir tiek pat laiko – futbolą. Manau, būčiau pasirinkęs pastarąjį arba bet kurį kovinį sportą.
Mišrūs kovos menai atrodo gana nuožmūs ir labiausiai tinkantys savigynai. Ar teko kada išmoktus įgūdžius pritaikyti ne sporto lauke?
Adomas: Treneriai nepataria naudoti savo išmoktų sporto įgūdžių už ringo ribų. Smagios imtynės vyksta dažniausiai su kovos meną išmanančiais draugais.
Šis sportas atrodo pavojingas dėl galimų traumų. Ar pačiam teko jų patirti? Kokios jos buvo? Ar nejauti baimės?
Adomas: Traumų pasitaiko, bet laimė, kad jos būna nerimtos. Dažniausiai tai būna įvairūs sumušimai ir lengvi patempimai, įplyšimai. Su baime anksčiau buvo labai sunku tvarkytis, kai tik pradėjau sportuoti, pralaimėjau pirmas 15 kovų vien dėl baimės. Nepasitikėjau savimi, kovos metu jausdavau stresą ir nesugebėdavau su juo tvarkytis, kovoje pamiršdavau visą išmoktą techniką. Varginančios treniruotės, begalė kovų, trenerių ir šeimos palaikymas šią problemą išsprendė. Dabar jaudulys manęs nekamuoja taip stipriai, kaip sportinės karjeros pradžioje.
Ką patartum jaunam žmogui, atidėliojančiam fizinį aktyvumą?
Adomas: Sportas yra vienas tų dalykų, padedančių susitvarkyti su bėdomis, atsiriboti nuo kasdienės rutinos, mokslų, padeda išsikelti gyvenime tikslą.
Linkime Tau, Adomai, sėkmingų startų kovos ringe!
VVDG Žurnalistų klubo Sporto žinių redaktorė Adrija Veličkaitė, II f