Pasaulis neturi to, ką turime mes, – mūsų tautos savasties ir pasididžiavimo šaltinį – dainų šventes!

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Pasaulis neturi to, ką turime mes, – mūsų tautos savasties ir pasididžiavimo šaltinį – dainų šventes!

Pasaulis neturi to, ką turime mes, – mūsų tautos savasties ir pasididžiavimo šaltinį – dainų šventes!

Birželio 11–12 d. po kelerių metų pertraukos Klaipėdoje vyko Vakarų krašto dainų šventė. Šių metų šventė buvo skiriama Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventės 95-mečiui ir kompozitoriaus Stasio Šimkaus 135-osioms gimimo metinėms.
Klaipėdos dainų šventėje dalyvavo per 280 meninių kolektyvų ir daugiau kaip 6500 dalyvių iš visos Lietuvos. Tai chorai ir vokaliniai ansambliai, tautinių instrumentų orkestrai ir ansambliai, šokėjai.
Jau ne pirmą kartą šventėje skambėjo ir Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mišrus choras „Fortūna“ (vadovė Agneta Sarafinaitė, koncertmeisterė Jurgita Danienė). „Choristai labai noriai rengėsi šiai dainų šventei, nors sąlygos nebuvo pačios tinkamiausios – viską sunkino Covid-19 pandemija: teko dirbti individualiai, atskirais balsais, o bendroms repeticijoms susibūrėme tik balandžio mėnesį. Aš jais visais labai didžiuojuosi!
Nepaprastai džiaugiuosi choro alumnėmis – Mante, Elze, Goda – gimnaziją baigusiomis prieš kelerius metus. Merginų prisijungimas įkvėpė jaunesnius choristus.
Nuostabu, kad dainų šventėje buvome visi kartu ir liudijome, kad esame nuostabi tauta, mylinti savo kraštą ir gerbianti jos turtingas tradicijas.“

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu