Paskaita gimnazistams apie transplantaciją ir organų donorystę

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Paskaita gimnazistams apie transplantaciją ir organų donorystę

Paskaita gimnazistams apie transplantaciją ir organų donorystę

Gegužės 4 dieną gimnazijoje viešėjo Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojos Laura Bilinskaitė ir Kotryna Čaikauskaitė. I ir II klasių medicinos ir biochemijos profilių bei III kl. biologijos A lygio moksleivius transplantacijos biuro atstovės supažindino su transplantacijos istorija bei šių dienų transplantacijos aktualijomis Lietuvoje. Gimnazistai sužinojo, kokie organai gali būti transplantuojami, kiek žmonių laukia reikiamo organo, kokios yra organų perdavimo iš donoro ir gabenimo recipientui sąlygos, kas gali būti organų donorais.

Gimnazistus nustebino, kad norint pergabenti organus, pvz., širdį, kepenis, reikia pasitelkti net  karinių oro pajėgų sraigtasparnius. Paskaitos metu buvo paaiškinta, kaip galima įsigyti donoro kortelę, bei paminėti dažniausi mitai apie donoro kortelę ir organų donorystę. Paskaita visiems labai pat

 Paskaitą suorganizavo biologijos mokytoja Violeta Kundrotienė ir biologijos-chemijos mokytoja Danguolė Skladaitienė.

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu