„Pats sau šefas“ – jaunosios antreprenerės kuria gaminimo džiaugsmo dėžutes

  1. Pradžia
  2. Mokinių naujienos
  3. „Pats sau šefas“ – jaunosios antreprenerės kuria gaminimo džiaugsmo dėžutes

„Pats sau šefas“ – jaunosios antreprenerės kuria gaminimo džiaugsmo dėžutes

    Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje siekiama ne tik aukštų akademinių rezultatų – skatinamas ir mokinių kūrybiškumas bei verslumas. Gimnazistės Monika ir Ernesta, paskatintos ekonomikos mokytojos, prieš metus įkūrė jaunąją bendrovę „Pats sau šefas“, kuri dėl gero pasirengimo, verslumo įgūdžių demonstravimo, patrauklaus produkto, vienijančio šeimą ir skatinančio kartu gaminti, bendrauti bei praleisti daugiau laiko su šeima ir draugais laimėjo trečiąją vietą iš 130 dalyvavusių Lietuvos „Junior Achievement“ rengtame jaunųjų bendrovių konkurse. Apie įmonės veiklą, abitūros ir verslo vystymo suderinimą klausykitės tinklalaidėje „Po Pamokų“, kurioje jaunąsias antrepreneres kalbina VVDG žurnalistė Aistė Pugačiauskaitė (viso tinklalaidės epizodo  nemokamai klausykitės „Spotifay“).

 

Aistė Pugačiauskaitė: „Pats sau šefas“ – kokia yra Jūsų veikla, kokiais gaminiais prekiaujate? Kaip vystėte idėją ir kokie buvo pirmieji pasirodymai viešumoje?

Ernesta Blaževičiūtė: Pardavinėjame gaminimo džiaugsmo dėžutes, kuriose klientai gali rasti receptą ir visus reikiamus ingredientus jam pagaminti. Pagrindinė mūsų idėja ir vertybė – geros emocijos ir laikas, kurį žmogus praleis su savo artimaisiais gamindamas skanėstus.

Monika Brėskytė: Viskas prasidėjo ekonomikos pamokoje, kai mokytoja supažindino su galimybe kurti verslą. Tuomet mūsų komandą sudarė keturi žmonės, dėliojomės idėjas, kūrėme strategiją. Galiausiai, visiškai netyčia, išsirutuliojo kalba apie gaminimą kartu su artimaisiais, apsistojome būtent prie šio verslo plano. Žinoma, visada iškyla minčių nesuderinimo klausimų, juos sprendžiame kompromisais. Galiausiai komandoje likome dviese ir tęsėme veiklą toliau.

Ernesta Blaževičiūtė: Pirmasis renginys, kuriame sudalyvavome buvo Kalėdinis Expo’21 – paroda, kurioje verslai gali pristatyti savo idėją, klientai sužino apie gaminius, teisėjas vertina. Buvome ką tik pradėjusios savo veiklą, todėl reikėjo veikti labai greitai. Turėjome tik idėją – per kelias dienas mes turėjome sukurti produktą, pasiruošti pristatymą. Atsiminimai geri – per pertraukas gaudydavome ekonomikos mokytoją, kelias naktis iki renginio ruošėmės pristatymui. Visgi buvo verta – kaip vos kelias savaites gyvavusi įmonė užėmėme trečią vietą!

Aistė Pugačiauskaitė: Ar turėjote profesionalo pagalbą, žengiant į verslo pasaulį?

Monika Brėskytė: Turėjome nuostabią mentorę, kuriai esame dėkingos iki šiol. Tapome draugės – jungdavomės į vaizdo skambučius, kuriuose ji mums suteikdavo konsultacijas, atsakydavo į visus rūpimus klausimus. Pokalbiai galiausiai baigdavosi smagiais pasišnekėjimais apie gyvenimą, pajuokavimais. Kurdamos turinį „Tik tok“, užsukdavome į jos namus ir įrašus filmuodavome kartu.

       Viso tinklalaidės epizodo  nemokamai klausykitės „Spotifay“

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu