Prisiminmai apie konferenciją „Krašto praeitis – mūsų ateitis“

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Prisiminmai apie konferenciją „Krašto praeitis – mūsų ateitis“

Prisiminmai apie konferenciją „Krašto praeitis – mūsų ateitis“

Gegužės 18 d. vyko konferencija „Krašto praeitis – mūsų ateitis“, kuri leido ne tik pagilinti žinias apie Lietuvos tradicijas, Lietuvai nusipelniusius žmones, bet ir išgirsti autentiškų pasakojimų apie Pranę Dundulienę iš labai įdomių žmonių – jos dukros prof. Daivos Seniūlienės ir dr. Elvyros Lazauskaitės – lūpų.

„Man buvo nepaprastai įdomi visa programa: labai gražiai, kūrybingai  nuskambėjo visos dalys, beje, jos visos pasirodė labai artimos! Pradedant labai jautriu mano mamos paminėjimu, baigiant išsamiu, vaizdingai paruoštu pasakojimu apie duoną. O po to labai sujaudino istorija apie Žvėryną, kur tėvai gyveno po karo. Mes su sese gimėme minėtame rajone, jame aš pradėjau lankyti pirmą klasę, deja, tik porą mėnesių, nes netrukus persikėlėme į Antakalnį. O pasakojimas apie V. Kairiūkštį vėlgi man buvo ypač įdomus – juk mano ilgametė vaikystės draugė Aurelija (deja, jau mirusi) buvo jo brolio, mediko akad. Jono Kairiūkščio, anūkė… Jos namuose dar sovietmečiu matydavau V. Kairiūkščio paveikslus. Visa tai man susijungė į jaudinančią, nuostabią kompoziciją, primenančią tuos gražius jaunystės laikus“, – savo prisiminimais ir patirtomis emocijomis dalinasi prof. Daiva Seniūlienė.

„Ši konferencija turėjo teigiamą įtaką man pačiai, nes suteikė daugiau informacijos apie Lietuvą, mūsų tautiečių nuopelnus, o juk kiekvienas pilietis turi norėti siekti šių žinių. Be to, labai džiaugiuosi, kad būtent mums, mokiniams, buvo leidžiama dalyvauti šiame renginyje, nes tokie projektai skatina mokytis. Taip pat, kaip buvo pasakyta, yra svarbu, kad jaunimas tausotų šalies palikimą. Su tuo visiškai sutinku, tad smagu, jog ir mano komanda turėjo nuostabią galimybę pristatyti projektą apie Vytautą Kairiūkštį. Tai buvo puiki patirtis, kuri leido ne tik supažindinti kitus su Lietuvai ir mūsų mokyklai svarbiu žmogumi, bet ir pagilinti viešojo kalbėjimo įgūdžius. Ši konferencija – nuostabus būdas sužinoti apie Lietuvą ir jai svarbias asmenybes“, – įsitikinusi Viltė Dubauskaitė.

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu