R. Stanelytė: dažniausiai į „Jaunimo liniją“ paaugliai kreipiasi dėl santykių problemų (tinklalaidė)

  1. Pradžia
  2. Mokinių naujienos
  3. R. Stanelytė: dažniausiai į „Jaunimo liniją“ paaugliai kreipiasi dėl santykių problemų (tinklalaidė)

R. Stanelytė: dažniausiai į „Jaunimo liniją“ paaugliai kreipiasi dėl santykių problemų (tinklalaidė)

Sunkiu metu padidėja psichologinių problemų rizika. Jauniems žmonėms, kurie tokiais atvejais dažniausiai yra lengviau pažeidžiami, gali prireikti pokalbio su specialistu. Pagalbos paaugliai gali kreiptis ir į „Jaunimo liniją“. Naujame Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos žurnalistų kuriamos tinklalaidės „Po pamokų“ epizode Aistė Pugačiauskaitė kalbina organizacijos komunikacijos vadovę Ritą Stanelytę. Laidoje ji pasakoja apie „Jaunimo linijos“ tikslus, istoriją ir dalinasi mintimis apie šių dienų situaciją. Viso pokalbio klausykitės čia.

Aistė Pugačiauskaitė: Kasdien dirbate su jaunimu, stebite statistinius duomenis. Kaip galėtumėte apibūdinti bendrą paauglių psichologinę savijautą Lietuvoje?

Rita Stanelytė: Vaizdas liūdnokas. Tai savaime suprantama, kai atsižvelgiame į tai, kokią didelę įtaką psichologinei būklei padarė pandemija. Žinoma, nukentėjo ne tik jauni žmonės. Tačiau būtent šiai amžiaus grupei ypač sunku. Tiek ankstyvoje, tiek vėlyvoje paauglystėje kyla daugybė klausimų, vyksta asmenybės formavimasis. Šiuo laikotarpiu jauni žmonės itin pažeidžiami, o pandemija šį pažeidžiamumą tik padidino.

Aistė Puagčiauskaitė: Kokios dažniausios pokalbių temos?

Rita Stanelytė: Į „Jaunimo liniją“ skambinama dėl įvairių priežasčių. Jau keletą metų pastebime, jog kone ketvirtadalis pokalbių yra apie santykius su kitais žmonėmis. Tai nebūtinai yra romantiniai ryšiai, daugeliui kyla problemų ieškant bendros kalbos su klasiokais, draugais, mokytojais, tėvais. Net kai žmogus jaučiasi vienišas, vis tiek galima kalbėti apie santykius, tai yra santykių nebuvimą. Dažna pokalbio tema tampa ir gyvenimo prasmė, jauni žmonės neretai užduoda sau šį klausimą, norėdami jį išspręsti. Mažesnę dalį skambinančiųjų sudaro priklausomybių kamuojami paaugliai.

Viso tinklalaidės „Po pamokų“ epizodo klausykitės „Spotify“ platformoje

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu