Rugsėjo 1-oji Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje: nuo ypatingų kviestinių svečių iki Gabrieliaus Vagelio koncerto

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Rugsėjo 1-oji Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje: nuo ypatingų kviestinių svečių iki Gabrieliaus Vagelio koncerto

Rugsėjo 1-oji Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje: nuo ypatingų kviestinių svečių iki Gabrieliaus Vagelio koncerto

Ar gali būti, kad artėjančios Rugsėjo 1-osios mokiniai ir mokytojai lauktų labiau negu mokslo metų pabaigos? Tikrai taip, jei naujų mokslo metų pradžia švenčiama drauge su Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomene. Čia kiekvienas pajunta ypatingą dėmesį ir žino, kad yra laukiamas visada, o pirmąją mokslo metų dieną grįžta žinodamas, kad sutikimas bus išskirtinis ir nepamirštamas.

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija Mokslo ir žinių šventei ruoštis pradėjo dar rugpjūčio pradžioje, tad visos renginio detalės buvo kruopščiai apgalvotos: nuo profesionaliai, stilingai sumaketuoto kvietimo, scenarijaus, dėmesio kviestiniams svečiams iki mokytojų šventinės popietės.

Šventėje, kurią tradiciškai vedė stilizuotais tautiniais kostiumais pasipuošę mokiniai, gimnazijos bendruomenę sveikino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Alina Kowalewska, Vilniaus švietimo pažangos centro direktorė Unė Kaunaitė, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios kunigas Algirdas Toliatas, o ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius docentas dr. Dalius Misiūnas po renginio atidarė universiteto lėšomis gimnazijoje įrengtą Verslo klasę.

Šįmet, minint gimnazijos flashmobų dešimtmetį, būsimi pirmokai rugsėjo mokyklos kieme zujo dar gerokai anksčiau prieš rugsėjo 1-ąją: kelios dienos prieš šventę repetavo gimnazijos direktoriaus Ryčio Komičiaus, kasmet rengiančio flashmobą, sulėktinio šokio judesius. Praėjusiais metais prie šio, tradicija tapusio ir mokinių laukiamo, iššūkio prisijungė ir mokytojai. Direktorius ne tik kūrė žingsnius, ruošė mokinius, bet ir pats sutvirtino šios tradicijos bendrystę prisijungdamas į mokinių ir mokytojų gretas. Kokia šios tradicijos priešistorė ir siunčiama žinutė visai gimnazijos bendruomenei, Rytis Komičius sako: „Rengdamas pirmuosius flashmobus mačiau, kad ne vien mokiniams smagu. Stebėdami mokinius nejučia ima judėti ir mokytojai, tėvai,  – visa mūsų bendruomenė. Tad sulėktuvių šokis tapo modernaus jaunimo, novatoriškų mokytojų ir atvirų bei geranoriškų tėvų jungtimi, bendrystės simboliu“.

Netikėta staigmena tapo jaunimo pamėgto lietuvių atlikėjo ir dainų autorius Gabrieliaus Vagelio koncertas.  Atlikėjas neslepia, buvęs nudžiugintas tokio pakvietimo, mat jam Rugsėjo 1-oji asocijuojasi su pozityvumu, nauja pradžia. „Nepaprastai gera žinoti, kad žmonės kviečia ir nori klausytis mano muzikos,“ – neslepia G.Vagelis, paskutinį kartą tokioje šventėje dainavęs mokykloje, kurioje mokėsi, leido daug laiko ir susirado nuostabių draugų.

Kalbantis apie mokyklos vaidmenį ugdant jaunosios kartos kultūros suvokimą, atlikėjas neabejoja, kad mokykla apskritai daro didelę įtaką jaunimui ir turi stengtis visapusiškai ugdyti bręstančią asmenybę, tad svarbu kalbėtis visomis gyvenimo temomis. G.Vagelis pritardamas, kad garsūs atlikėjai taip pat galėtų prisidėti prie kultūros ugdymo, įžvelgia, kad tokia integracija tik skatintų domėjimąsi kultūra ir didintų mokymosi motyvaciją.

Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomenei linkėdamas sėkmingų mokslo metų, G.Vagelis nepamiršo išskirti ir mokytojų: „Palinkėčiau į tam tikrus dalykus žiūrėti paprasčiau. Mokytojams linkiu stengtis suprasti kiekvieną vaiką, kuris yra mokykloje, nes dažnai būna taip, kad ne dėl nenoro padaryti kažką 100 procentų vienoje pamokoje ar sferoje, jaunuolis nesistengia. Vieniems duota daugiau, kitiems mažiau ir tiesiog vieniems sekasi vienoje srityje, kitiems – kitoje. Linkiu stengtis įžvelgti stipriausias jauno žmogaus savybes ir jas ugdyti, užuot visus sulyginus.“

Renginio akimirkos

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu