Socializacijos stovykla „Būkime drauge“

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Socializacijos stovykla „Būkime drauge“

Socializacijos stovykla „Būkime drauge“

Po dvejų metų pertraukos, birželio 6–14 dienomis Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviai ugdėsi kitaip Elektrėnų savivaldybės teritorijoje netoli Vievio esančioje Zelvos poilsiavietėje, kurioje vyko socializacijos stovykla „Būkime drauge“.

Stovykloje dalyvavo 265 I-III klasių mokiniai ir 21 mokytojas. Šio projekto metu mokiniams buvo sukurtos sąlygos ugdytis socialines, pilietines kompetencijas, skatinamas bendruomeniškumas ir tarpusavio pasitikėjimas.

​Džiaugiamės ir didžiuojamės bendradarbiaudami su Vilniaus universitetu, ISM Vadybos ir ekonomikos bei Vilniaus Gedimino technikos universitetais, kurie diskutavo su moksleiviais apie studijų galimybes Lietuvoje, aktyviais ugdymo metodais parodė, kad karjeros planavimas ne tik naudingas, bet ir įdomus procesas.

Esame dėkingi Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės štabo aprūpinimo kuopos Žvalgų būriui, kurie praktiškai parodė, ką reiškia būti kariu, įtraukė mokinius į aktyvias veiklas, įkvėpė jaunimą domėtis šia sritimi. Po dienos, praleistos kartu su kariais, mokiniai sakė: „ir aš noriu toks būti“, „pabaigęs mokyklą pirmiausia tapsiu šauktiniu“, „po stovyklos būtinai užsirašysiu į šaulius ar kitą panašią organizaciją, skirtą jaunimui“. Kartu su kariais svečiavosi ir automobilių sporto lenktynininkas Benediktas Vanagas, diskutavęs su mokiniais, kaip tinkamai formuluoti tikslus, auginti motyvaciją.

Kaip gesinti gaisrus, gelbėti skęstantįjį ir saugiai elgtis vandens telkiniuose ir šalia jų, mokė Ugniagesių Gelbėtojų mokyklos specialistai. Mokyklos dėstytojai supažindino gimnazistus su įranga, esančia automobilių cisternose, ir įranga, kuri naudojama gelbėjimo darbuose. Moksleiviai noriai matavosi cheminius ir ugniagesio gelbėtojo kovinius rūbus, bandė kilnojamo vandens siurblio galimybes. Susitikimo pabaigoje Gelbėtojų mokyklos atstovai surengė estafetę. Lenktynių metu jaunuoliai bandė kuo greičiau surikiuoti kovinį išsidėstymą, traukdami 40 metrų atstumu žarną su švirkštu, kuri prijungta prie automobilio cisternos. Greta vyko ir kita rungtis: kas greičiausiai ir teisingiausiai apsivilks ugniagesio gelbėtojo uniformą.

​Po stovyklos grįžome praturtėję ne tik žiniomis – mokiniai ir mokytojai kitokioje aplinkoje vieni kitus pažino artimiau, labiau susidraugavo. Tikime, kad glaudesnio bendruomeniškumo jausmas, tarpusavio pasitikėjimas padės tobulėti ir siekti aukštesnių rezultatų grįžus į gimnaziją.

 

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu