Sporto šakų įvairovė lavina jauno žmogaus kūno kultūrą

 1. Pradžia
 2. Mokinių naujienos
 3. Sporto šakų įvairovė lavina jauno žmogaus kūno kultūrą

Sporto šakų įvairovė lavina jauno žmogaus kūno kultūrą

Mūsų gimnazijoje gana išplėtotos 4 sporto šakos:

 • Krepšinis
 • Tinklinis
 • Smiginis
 • Stalo tenisas

Visos šios išvardintos sporto šakos turi nemažą paklausą – ne veltui mūsų gimnazijos mokiniai taip jomis domisi. Tačiau kūno kultūros pamokose mes išbandome ne tik šias šakas, bet ir tokias kaip:

 • Lengvoji atletika
 • Gimnastika
 • Badmintonas

Taip pat mūsų šaunių mokytojų dėka kūno kultūros pamokose interpretuojama ir funkcinių treniruočių veikla:

 • Svorių kilnojimas
 • Ištvermės pratimai
 • Intervaliniai bėgimai

Padedami fizinio lavinimo mokytojos Elenos Medzevičienės, šia veikla mes stipriname viso kūno raumenis. Bėgdami tobuliname savo ištvermę ir kvėpavimo ritmą, taip pat prisideda ir vikrumo lavinimas. Ištvermės pratimuose dirba visas mūsų kūnas, o atsiradus ištvermei, stiprėja ir mūsų disciplina. Sportas leidžia atsiriboti nuo patirtos įtampos, intensyvios dienos, didelių streso pojūčių. Būtent sporto metu ar po bet kokios aktyvios veiklos mes dar labiau laviname, stipriname save ne tik fiziškai. Praktikuodami fizinį aktyvumą atrandame naujų savybių, kurios iki tol gal buvo nežinomos arba padeda sustiprinti jau turimas.

Tačiau sportu nevalia piktnaudžiauti. Žmonės, kurie intensyviai ir reguliariai sportuoja, privalo gerti daug vandens, nes fizinio aktyvumo  metu jo daug prarandame. Taip pat prarandame ir svarbių mineralų, kurie palaiko mūsų imuninę sistemą. Ją galima stiprinti vartojant įvairius gydytojo rekomenduojamus vitaminus, tačiau svarbiausias šaltinis norint gauti naudingųjų medžiagų visgi yra mūsų maistas – natūralūs produktai, vaisiai, daržovės.

VVDG Žurnalistų klubo Sporto žinių redaktorė Adrija Veličkaitė, II f

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu