Savanoriško mokinių testavimo greituoju antigeno testu organizavimas

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Savanoriško mokinių testavimo greituoju antigeno testu organizavimas

Savanoriško mokinių testavimo greituoju antigeno testu organizavimas

Gimnazijos statistika

2021 m. rugpjūčio 27 d. gimnazijos mokinių tėvų apklausos duomenimis didžioji dalis mokinių yra pasiskiepiję arba persirgę COVID-19 liga ir turi reikiamą antikūnų skaičių. Gimnazijos statistika:

Pasiskiepiję mokiniai (visa vakcina) Viena vakcinos doze pasiskiepiję mokiniai COVID-19 liga persirgę mokiniai, turintys pakankamai antikūnų Dėl objektyvių priežasčių negalintys skiepytis mokiniai Nepasiskiepiję mokiniai Nėra informacijos

I klasės

46%

12%

5% 2% 26%

9%

II klasės

44% 12% 7% 4% 22%

11%

III klasės

60% 5% 6% 1% 14%

14%

IV klasės

63% 4% 5% 1% 12%

15%

IŠ VISO 53% 9% 6% 2% 18%

12%

Gimnazijoje galimybių pasą turi visi mokytojai.

Savanoriškas mokinių testavimas greituoju antigeno testu

Prieš prasidedant mokslo metams mokiniai, pristatę tėvų prašymus, gimnazijoje gali atlikti savanorišką greitąjį antigeno testą (rekomenduojama nepaskiepytiems mokiniams). Mokiniai tą atlikti gali:

  • rugpjūčio 30 d. 8.00 val.
  • rugpjūčio 31 d. 8.00 val.
  • rugsėjo 1 d. 8.00 val.

Testas nurodytomis dienomis atliekamas 232 kabinete arba mažajame kiemelyje.

Mokiniai, norintys atlikti greitąjį antigeno testą, turi pateikti tėvų užpildytą ir pasirašytą prašymo formą. Prašymo formą galima pasirašyti tradiciniu būdu arba el. parašu. El. parašu pasirašyti prašymai gali būti siunčiami adresu rastine@vvdg.lt, ranka pasirašyti prašymai turi būti pristatyti į testo atlikimo vietą prieš atliekant testą.

Prašymo formos:

 

Informacija apie savanorišką greitąjį antigeno testą

Mokiniams, kurie yra nesiskiepiję nuo Covid-19 arba nepersirgę, mokyklose rekomenduojama reguliariai atlikti sveikatos patikrinimą dėl COVID-19 greituoju antigeno testu (mokiniai atlieka savarankiškai, prižiūrint mokyklos paskirtam darbuotojui).

Kas yra greitieji antigeno testai (savikontrolės tyrimai)?

Greitieji antigeno testai per trumpą laiką nustato, ar žmogus serga koronavirusu. Tyrimas atliekamas paėmus nosies landos mėginį, o atsakymas gaunamas per 15-30 min. 

Kas juos gali naudoti?

Tirtis savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais, imant nosies landos ėminį ir įvertinti rezultatus gali patys mokinai, prižiūrimi atsakingų mokyklos darbuotojų.  

Kaip vyksta testavimas?

Testų ėmimą ir rezultatų vertinimą organizuoja mokyklos vadovo paskirtas atsakingas mokyklos darbuotojas. 

Mokinys turi: 

  • atidžiai perskaityti antigeno testo instrukciją; 
  • atlikti rankų higieną šiltu vandeniu ir muilu arba dezinfekcine priemone; 
  • paimti ėminį ir įvertinti savo testo rezultatą pagal gamintojo nurodytas instrukcijas; 
  • saugiai supakuoti panaudotą greitojo antigeno testo rinkinį į atskirą maišelį, jį išmesti į tam skirtą uždaromą konteinerį bei atlikti rankų higieną. 

Mokiniams iki 16 metų atlikti ir įvertinti testus padeda atsakingas mokyklos darbuotojas. 

Instrukcija greitajam antigenų testui 

Ką daryti, jei testas teigiamas?

Jei atlikus savikontrolei skirtą antigeno testą mokiniui įtariama COVID-19 liga, rekomenduojama atlikti tyrimą PGR metodu dėl ligos nustatymo mobiliajame punkte, registruojantis interneto svetainėje www.1808.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808. 

Videoįrašai

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu