Gimnazijoje – „eTwinning“ projektas „Protėvių dvasios takais“

  1. Pradžia
  2. Naujienos
  3. Gimnazijoje – „eTwinning“ projektas „Protėvių dvasios takais“

Gimnazijoje – „eTwinning“ projektas „Protėvių dvasios takais“

„Etninė kultūra, kaip ir visa kultūra, yra pasąmoningas srautas. Kaip kad medis išauga toks, kokia buvo pasėta sėkla, ir jį sunkoka pakreipti.“
Norbertas Vėlius

„Lietuvių tauta, kaip ir bet kuri kita tauta, turi savo misiją – išlikti savimi… Todėl kviečiu tautiečius saugoti, tausoti mūsų tradicijas.“
Libertas Klimka

Saugoti, tausoti tradicijas – tai tikrai mūsų pareiga ir atsakomybė. Turime pasistengti, kad jos pasiektų jauną žmogų, kuris augdamas technologijų epochoje susiduria su įvairiausiais iššūkiais, verčiančiais vis labiau atitolti vieniems nuo kitų, tapti vis labiau susvetimėjusiems. Jaunimas,  įpratęs informaciją gauti vaizdais, nebemėgsta skaityti. Vaikai nebeklauso pasakų, o žiūri animacinius filmus, žaidžia kompiuterinius žaidimus.  Šiandien gyvenimas yra kitoks, kosmopolitiškas. Kitokia kultūrinė aplinka.

Ką gi šiandien reikėtų pasiimti iš senųjų tradicijų?  Ko gero, mūsų senolių šimtmečiais, o gal ir tūkstantmečiais kurtos vertybių visumos į XXI amžių pasiimsime tik dalį. Kita pasiliks muziejuose, etnologų knygose. Pasiimsime tai, ko labai reikia tautinei tapatybei ugdyti ir stiprinti, pirmiausia, dvasinius dalykus: gimtąją kalbą, tautosaką, dainas, etninę muziką, kai kuriuos papročius, apeigas, gal tradicinius šokius ir žaidimus. Dar lietuviškus valgius, namą ant ežero kranto pavasaroti. Gal tautinius rūbus šventei… Taip pat vieną kitą tautodailės dirbinį buičiai pagražinti: molinį ąsotį, lininę staltiesę, pintinę grybams –  tai, ką galima išsirinkti mugėse. O tradiciniai kryžiai vis dažniau žymi išnykusį kaimą, sodybą, kokio nors įvykio vietą…

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje menų metodinė grupė kartu su Žemynos gimnazijos atstovais vykdo „eTwinning“ projektą „Protėvių dvasios takais“. Projektas susideda iš dviejų dalių, tai – „Šv. Kalėdų balaukiant“ (apie Advento ir Kalėdų laikotarpio tradicijas) ir „Žiemos išvarymas“ (ruošimasis Užgavėnių šventei ir jos tradicijos bei ritualai).

Projekto sumanytoja teatro mokytoja J. Matekonytė-Antanėlienė kartu gimnazijos pedagogais Agneta Sarafinaite, Dalia Tarabildiene, Aurimu Galveliu, Audrone Staniene, Stase Skurulskiene bei Žemynos teatro mokytoju Gintaru Tubeliu pakvies savo mokyklų bendruomenes sugrįžti ir trumpam paklaidžioti mūsų senųjų tradicijų takais. Projekte aktyviai dalyvauja abiejų gimnazijų mokiniai.

 

Apie mus

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija yra pirmoji lietuvių gimnazija, kurią 1915 metais įkūrė M. Biržiška, J. Basanavičius ir P. Gaidelionis. Kaip ir anuomet, gimnazija užtikrina efektyvų ir kokybišką mokymą ir mokymąsi bei yra atvira pozityviai kaitai. Šiandieninė gimnazija siekia tobulėti, puoselėja savo tradicijas, tautiškumą, toleranciją, lanksčiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų, suteikia visapusiškų žinių, padėsiančių jaunam žmogui rasti savo vietą Lietuvoje ir Pasaulyje, tad ir mokyklos bendruomenė yra bendradarbiaujanti, susitelkusi, iniciatyvi, geranoriška, kultūringa, kurianti saugią aplinką, pasitikinti savo sugebėjimais ir besididžiuojanti savo mokykla, kurią pati kiekvieną dieną ir kuria.

Socialiniai tinklai

Naujienos

Meniu